Bruksela oczami fotografa miejskiego Sébastiena Nagy´ego.

Basilique de Koekelberg from drone

Jedno z najbardziej kultowych miast Europy zostało uwiecznione na odważnych, miejskich i fascynujących zdjęciach, na których geometryczne wzorce przecinają delikatne linie, tworząc piękne współczesne kompozycje. Chcesz to zobaczyć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak fotograf miejski, Sébastien Nagy, ujmuje piękno belgijskiej stolicy.

Bruksela — najbardziej godne uwiecznienia na Instagramie miasto w Europie?

Bruksela zdecydowanie wywiera niezapomniane pierwsze wrażenie. Dzięki Pałacowi Królewskiemu, rynkowi określanemu jako najpiękniejszy w Europie oraz zachwycającej architekturze Bruksela oferuje wiele możliwości dla wszystkich pragnących dodać do swojego konta na Instagramie kilka wspaniałych zdjęć. Już po pierwszym spojrzeniu na prace forografa, Sébastiena Nagy'ego, będziesz gotów zarezerwować kolejny lot do Brukseli! Dlatego poprosiliśmy Sébastiena o „oprowadzenie” nas po jego ulubionym mieście za pośrednictwem jego najwspanialszych zdjęć.

Quartier Bruxelles Nord Brussels

Serce Europy z zupełnie nowej perspektywy

Jako rodowity Brukselczyk, Sébastien zna Brukselę jak własną kieszeń. Odkrywanie tego miasta przez obiektyw rozpoczął jednak dopiero dwa lata temu. Nagy wyjaśnia, że odkrył swoją pasję do fotografii podczas wycieczki do Szwajcarii. Wtedy stopniowo zaczął uwieczniać miasto, w którym mieszka. Twierdzi, że to właśnie wtedy narodził się jego miejski styl. Zaczął wówczas robić zdjęcia miasta z wysokości.

Gdy zapoznasz się z poniższymi zdjęciami zauważysz, że fotograf ten ma zamiłowanie do ciągłych linii i symetrii. Czy widziałeś Narodową Bazylikę Najświętszego Serca? Wybierz się tam podczas następnego pobytu w Brukseli (nie możemy jednak zagwarantować, że będziesz w stanie zobaczyć ją z tej perspektywy!)

Basilique de Koekelberg Brussels aerial view

Zdjęcia lotnicze: zobacz to, czego inni nie mogą zobaczyć

Jedynym sposobem na zrobienie takich zdjęć jest wykorzystanie drona lub wspinaczka po drapaczach chmur. Na szczęście wysokości Sébastienowi nie straszne! Gdy tylko ma szansę, zbiera się na odwagę, na którą stać niewielu i ujmuje piękno tego miasta z perspektywy przyprawiającej o zawrót głowy. Ten widok jest wprost przepiękny!

Altitude 100 Forest Brussels

Sztuka doskonalenia fotografii turystycznej

Czy trzeba podróżować, aby robić najlepsze zdjęcia? A może trzeba robić zdjęcia, żeby podróżować? Niezależnie od podejścia do tej kwestii, pasja Nagy'ego do fotografowania i jego pasja do podróży idą ramię w ramię. Po kilku podróżach w celu sfotografowania najbardziej malowniczych miejskich przestrzeni, Nagy opanował swoją pracę do perfekcji, aby jak najlepiej wykorzystywać czas spędzany w danym miejscu. Przed każdą wyprawą przeczesuje Internet (Instagram, Google Earth, recenzje itp.) w poszukiwaniu najlepszych miejsc i aby zaplanować trasę podróży na każdy dzień. Jak przyznaje, czasami najlepszym sposobem na odnalezienie ukrytych perełek jest wyruszenie przed siebie i otwarcie się na to, co nieoczekiwane.

Zatrzymaj się w położonym w centrum miasta hotelu, Radisson Blu Royal Hotel w Brukseli, aby mieć łatwy dostęp do najpiękniejszych miejsc w tym mieście. Przespaceruj się po Wielkim Placu, przechadzając się pod zachwycającymi Galeries Royales, lub odpocznij od kamery ciesząc oko dziełami sztuki w muzeum Magritte Museum mieszczącym się zaledwie kilka minut spacerem od hotelu.

Marolles Brussels

Bruksela jako drzwi do zwiedzania reszty świata

Dla Sébastiena wszystko zaczęło się od Brukseli. Zafascynowany skrzącymi światłami miejskiej panoramy i fascynującymi obiektami Sébastien teraz głównie koncentruje się na fotografowaniu największych stolic świata: Dubaju, Hongkongu, Singapuru… Obserwuj naszego bloga, aby dowiedzieć się, jakie miasto odwiedzi jako następne.

Ty też masz ciekawe zdjęcia? Podziel się nimi z nami oznaczając je hasztagiem #RadissonBlu!

Podziel się z nami swoją opinią