Burj Kalifa - zobacz Dubaj i najwyższy budynek świata

Burj Kalifa

Dubaj to egzotyczne miasto słynące ze słonecznej pogody i co roku serdecznie witające miliony odwiedzających. Usytuowany jest na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Arabskiego. Dubaj słynie z gościnności, luksusowej infrastruktury i światowej klasy obiektów handlowych, a także z architektury emanującej dynamiką. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Dubaju jest słynny drapacz chmur Burj Kalifa (Burdż Chalifa).

Najwyższy budynek na świecie

Drapacz chmur Burj Kalifa, który został oficjalnie oddany do użytku w styczniu 2010 r. To prawdziwe dzieło architektury usytuowane w centrum Dubaju. Burj Kalifa mierzący 828 m i mający 160 pięter jest zdobywcą wielu rekordów. To najwyższy budynek świata oraz budynek z najwyżej położoną platformą widokową i najdalej podróżującą windą na świecie. Trzy główne części budynku ustawione są wokół punktu centralnego i zdają się wznosić ku niebu po spirali niczym płatki kwiatu. Odważna architektura wieży mieni się w słońcu dzięki szklanej i stalowej fasadzie. Wnętrze natomiast zainspirowane jest połączeniem lokalnej kultury i nowoczesnego designu. Burj Kalifa i sąsiadujący z nim Bulwar im. Muhammada ibn Raszida udekorowane są ponad 1 000 dzieł sztuki bliskowschodnich i międzynarodowych artystów.

Burj Kalifa

Odwiedź Burj Kalifa

Polecamy wycieczkę na 124 piętro tego wspaniałego budynku, aby nacieszyć oczy inspirującymi widokami na Dubaj i poczuć się jak na dachu świata. Podróż rozpoczniemy w centrum handlowym Dubai Mall od przedstawienia historii Dubaju i budynku Burj Kalifa. Superszybka winda podróżująca z prędkością 10 m/s wystrzeli Cię w kierunku platformy obserwacyjnej. Dzięki szklanym ścianom roztaczają się stąd wyjątkowe widoki na panoramę Dubaju.

Burj Kalifa

W ciągu dnia można zobaczyć tętniące życiem miasto oraz panoramę od pustyni aż po ocean, a nocą olśniewające światła miasta i rozgwieżdżone niebo. Skorzystaj z jednego ze specjalnych teleskopów, aby zapoznać się z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Dubaju. Następnie wyjdź na otwarty taras, aby nacieszyć oczy nieco innym widokiem. Wycieczkę można zakończyć zakupem pamiątki w butiku znajdującym się w obserwatorium.

Jezioro i Park Burj

Po odwiedzeniu Burj Kalifa wybierz się na spacer wkoło Jeziora Burj (Burdż) oraz pięknego parku otaczającego budynek. Zostały one zainspirowane wyrafinowanym kształtem tego drapacza chmur. Wieczorny rejs Dubai Fountain Lake Ride pozwala turystom przepłynąć w tradycyjnej abrze po Jeziorze Burj wokół największej na świecie czynnej fontanny.

Burj KalifaW parku można również znaleźć restauracje, bary, gabinety odnowy biologicznej oraz sklepy, a także słynne centrum handlowe Dubai Mall. Dubai Mall mieści ponad 1 200 sklepów i atrakcji. Można tu kupić modne artykuły odzieżowe w stylu arabskim lub zgodne z modą międzynarodową oraz upominki. Można też zafundować sobie zakupowe szaleństwo w designerskich butikach. Warto odwiedzić największy na świecie kryty targ złota Gold Souk, aby zobaczyć artykuły ponad 2200 sprzedawców złota i biżuterii.

Wycieczka Boulevard Bus Tour jest świetnym sposobem na podziwianie pięknego centrum Dubaju. Umożliwia pasażerom wysiadanie i wsiadanie przy dowolnych atrakcjach ulokowanych w okolicy budynku Burj Kalifa.

Dunaj Shopping MallGdzie się zatrzymać w Dubaju

Hotel Radisson Blu Residence, Dubai Marina oferuje luksusowe pokoje przy pięknej plaży Dżumejra. Ten designerski hotel - jakich marka Radisson Blu oferuje wiele - oferuje wspaniałe widoki oraz mieści restauracje i centrum fitness. Jest ponadto bardzo stylowy i łatwo do niego dojechać z lotniska w Abu Dabi. Łatwo dotrzeć stąd do dubajskich atrakcji, takich jak Jumeirah Beach Residence.

Dubaj Burj Kalifa

Możesz zatrzymać się w hotelu Radisson Blu Hotel Dubai Waterfront, który znajduje się nieopodal słynnego drapacza chmur. Widoki z pokojów są czymś wyjątkowym. Ostrzegamy wszystkich instagramowiczów i wielbicieli fotografii podróżniczej – możecie zapragnąć pozostać w swoim pokoju na zawsze!

Radisson Blu Dubaj

Odkryj Dubaj z Radisson Blu!

Podziel się z nami swoją opinią