Dlaczego Brugia powinna znaleźć się na Twojej liście miejsc wartych odwiedzenia

Swoje zapierające dech w piersiach piękno Brugia zawdzięcza bajkowej atmosferze. Samo miasto jest jak muzeum, które stanowi prawdziwą ucztę dla oczu. Brugia w bezpretensjonalny sposób urzeka turystów i lokalnych mieszkańców wieżami kościołów odbijających się w lustrze wody, brukowanymi alejkami z uroczymi kawiarenkami i średniowiecznymi perełkami. Zatrzymaj się tu na dzień lub dwa, aby zobaczyć magiczne światła po zmroku, a jeśli mieszkasz w okolicy, wybierz się tu na jednodniową wycieczkę. Jeśli lubisz przyglądać się ludziom spacerującym po tętniących życiem ulicach, zapraszamy na weekend. Jeśli zaś potrzebujesz kilku dni relaksu w spokojnej atmosferze, przyjedź na kilka dni w środku tygodnia.  W Brugii jest tak wiele do zobaczenia! Jeśli szukasz inspiracji i chcesz odkryć główne powody, dla których warto zaplanować wyjazd do Brugii, zapraszamy do dalszej lektury.

Canals of Bruges, Belgium

Smaki Belgii

Przygotuj swoje podniebienie na smaki, dla których ściągają tu turyści z całego świata. Największą popularnością cieszą się: belgijskie piwo, frytki, gofry i czekolady przyrządzane według przeróżnych oryginalnych receptur. Te smakołyki czekają na Ciebie w Brugii na każdym rogu. Aby w pełni doświadczyć charakter tego miasta, zwiedzanie rozpocznij jednak od pochodzącego z 1856 r. browaru De Halve Maan, gdzie nauczysz się rozlewać i degustować piwo. Następnie zatrzymaj się w fascynującym muzeum Choco Story, gdzie można dowiedzieć się, jak z ziaren kakaowca przyrządza się czekoladę oraz poznać historyczne, geograficzne i botaniczne informacje na ten temat. Jako zwieńczenie tej przygody kulinarnej warto zamówić w wybranej kawiarni wyśmienitego gofra.

Belgian Food and Drinks: Beer, Waffles, Chocloate, Fries

Spacer wśród wiatraków

W Brugii można nacieszyć oczy piękną panoramą z wiatrakami rozsianymi wokół starego miasta. Z 23 młynów, które funkcjonowały tu w XVI w., na szańcach pozostały jedynie 4: Koeleweimill, Nieuwe Papegaai, Bonne Chiere i Sint-Janshuismill, czyli najstarszy młyn z 1770r., który zasługuje na szczególną uwagę, gdyż nadal stoi na miejscu, w którym go wzniesiono, oraz mieści w sobie muzeum. Odwiedzenie spacerem wszystkich młynów stanowi świetny sposób na poznanie obszaru otaczającego centrum miasta i jego historii.

Old Windmill in Brugge

Starówka

Starówka stanowi nieodłączną część wszystkich średniowiecznych miast. Zabytkowa starówka w Brugii za sprawą brukowanych uliczek, urokliwych kanałów i gotyckiej architektury stanowi obowiązkową pozycję na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Brugijska starówka będąca miejscem narodzin flamandzkiego prymitywizmu emanuje artystyczną atmosferą. W 26 muzeach rozsianych po całym mieście można podziwiać wybitne dzieła sztuki z tego okresu. Jeśli pogoda dopisze, warto znaleźć ławeczkę przy rynku, aby skosztować przepysznych belgijskich frytek. Aby spalić kalorie, polecamy wspinaczkę po 366 schodach na średniowieczną wieżę Belfry, z której roztaczają się przepiękne widoki.

Bruges, Grote Markt, Provinciaal Hof, Jan-Breydel-Monument and Belfry in the evening

Śladami obiektów kultury

Weekend to za mało, aby w licznych muzeach, galeriach, kościołach i katedrach odkryć wszystkie perełki, które Brugia ma do zaoferowania. Dlatego polecamy wizytę w następujących trzech miejscach, które znakomicie oddają ducha skarbów kulturalnych tego miasta. Jeśli planujesz odwiedzić jeden kościół, wybierz Bazylikę Świętej Krwi, która zachwyca ekstrawagancką fasadą w stylu romańskim i neogotycką kaplicą górną. Wielbiciele sztuki nie mogą pominąć Muzeum Groeninge'a, gdzie można znaleźć słynną na cały świat kolekcję obrazów w stylu flamandzkiego prymitywizmu oraz niezwykłe wystawy czasowe. Na koniec polecamy rzeźbę Madonny z Brugii dłuta Michała Anioła znajdującą się w Kościele Najświętszej Maryi Panny.

Basilica of The Holy Blood at night. Bruges, Belgium

Zarezerwuj swój pobyt już dziś, aby chłonąć wyjątkową atmosferę Brugii podczas wycieczki z Radisson Blu, Bruges!

Podziel się z nami swoją opinią