Kopenhaga - niecodzienna podróż służbowa

Mattias suite Radisson Blu Royal Copenhagen

Co możemy otrzymać, kiedy nasza podróż służbowa zostanie połączona z wypoczynkiem? Oczywiście podróż służbowo-wypoczynkową, zwaną po angielsku bleisure (business + leisure). Dla wielu gości podróże biznesowe urosły do rangi stylu życia. Ale dlaczego podróż służbowa musi wiązać się z niekończącymi się spotkaniami i wieloma godzinami pracy skoro, skoro można połączyć ją z wypoczynkiem? Praktycznie każda delegacja może zmienić się w przyjemną wycieczkę. Kopenhaga jest miastem idealnie nadającym się do podróży służbowo-wypoczynkowych. Nie musicie jednak wierzyć nam na słowo. Poprosiliśmy Mattiasa Storma, który często podróżuje służbowo, by podzielił się z nami wszystkimi swoimi sekretami dotyczącymi łączenia przyjemnego z pożytecznym podczas pobytu w Kopenhadze.

Jako młody przedsiębiorca i współzałożyciel serwisu BlogLovin' Mattias spędza w rozjazdach kilka miesięcy w roku, podróżując w różne miejsca, od Nowego Jorku przez Londyn i Paryż po Kopenhagę. Podczas niedawnego pobytu w hotelu Radisson Blu Royal Hotel w Kopenhadze spytaliśmy go, jak dla niego powinna wyglądać idealna podróż służbowa. Oto, czego można dowiedzieć się od profesjonalisty.

Mattias Storm Copenhagen

 

„Nie bądźcie jedną z tych osób, które widzą miasto tylko przez szybę taksówki. W miarę możliwości warto zaplanować spotkanie w miejscu, które chcecie odwiedzić…”.

Podróż służbowa - najważniejsze 3 wskazówki

Jakie najważniejsze wskazówki ma Pan dla naszych gości?

  1. Nie zabierajcie zbyt dużo rzeczy — jeśli nie mieszczą się w Waszym bagażu podręcznym, najprawdopodobniej przesadziliście z ich ilością.
  2. Przestawcie się na czas lokalny — jeśli uskarżacie się na zmęczenie po podróży (tzw. jet lag), darujcie sobie drzemkę i zmuście się do funkcjonowania według czasu lokalnego. Śpijcie o tej samej porze co mieszkańcy. Jedzcie o tej samej porze co mieszkańcy. Dzięki temu dużo szybciej dojdziecie do siebie.
  3. Wykorzystajcie pobyt - podróż służbowa nie musi wiązać się tylko z pracą - nie bądźcie jedną z tych osób, które widzą miasto tylko przez szybę taksówki. W miarę możliwości warto zaplanować spotkanie w miejscu, które chcecie odwiedzić…

Wmieszajcie się w społeczność lokalną

Spróbujcie doświadczyć Kopenhagi w taki sposób, jak jej mieszkańcy?

Uwielbiam Kopenhagę i udało mi się odwiedzić niektóre z moich ulubionych miejsc, w tym Glyptoteket (piękne muzeum tuż za rogiem), Ved Stranden 10 (jedną z moich ulubionych winiarni na świecie) oraz Geist (znakomitą restaurację serwującą do kawy watę cukrową).

Glyptoteket Museum Copenhagen

Lokalizacja przede wszystkim

Podróż służbowa - co jest dla Ciebie ważne?

Najważniejsza jest dla mnie lokalizacja. Byłem bardzo zadowolony, gdy dowiedziałem się, że hotel Royal Copenhagen jest położony w samym centrum miasta, zaledwie dwie minuty spacerem od głównej stacji kolejowej, dzięki czemu bardzo łatwo można się z niego dostać na lotnisko bądź na pociąg do Sztokholmu. Jest z niego także blisko do mojego ulubionego muzeum w Kopenhadze, Glyptoteket.

„Choć pokoje są bardzo nowoczesne, to we wszystkich elementach designu widać ducha Arnego Jacobsena”.

Wybierz design i wygodę

Hotel Radisson Blu Royal Hotel Copenhagen jest znany ze wspaniałego designu, architektury i tradycji. A co Ty o tym myślisz?

Pobyt w hotelu Radisson Blu Royal Hotel Copenhagen to czysta przyjemność. Z ciekawością zgłębiłem bogatą historię jego projektowania. Zwłaszcza podczas zwiedzania apartamentu Arnego Jacobsena (pokoju 606), w którym można zauważyć jego pragnienie sprawienia, by pokoje były przedłużeniem natury, oraz jego dbałość o najdrobniejsze szczegóły — od klamek po rodzaj drewna używanego w pokojach.

Radisson Blu Royal Hotel Copenhagen Arne Jacobsen Suite furniture

Jakie 3 główne elementy designu zapadły Panu w pamięć podczas pobytu?

  1. Światło — okna były wszędzie.
  2. Nowoczesność (choć nie do końca) – pokoje są bardzo nowoczesne, ale we wszystkich elementach designu przejawia się duch Arnego Jacobsena.
  3. Wygoda — widać, że wszystko zostało stworzone z myślą o najwyższym komforcie gości.

Radisson Blu Royal Hotel Copenhagen standard room

 

„Podróż służbowa... Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie miasta niż połączenie pracy i wypoczynku”.

Jak najlepiej wykorzystać podróż służbowo-wypoczynkową

Jak godzi Pan sprawy służbowe z wypoczynkiem podczas podróży?

Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie miasta niż połączenie pracy i wypoczynku. Podróżując w celach wypoczynkowych, warto poznać mieszkańców, dowiedzieć się, co lubią robić w mieście i czego nie wolno pominąć. Natomiast w przypadku podróży służbowych dobrze jest wygospodarować trochę czasu na rozrywkę i poznanie danego miejsca. Nawet jeśli jest to tylko poranna przebieżka lub drink w lokalu, do którego zawsze chcieliście pójść.

 

Czy jest coś, czego brakuje Panu w hotelach podczas podróży służbowych?

Ultraszybkiego Wi-Fi!

Sprawdź, czy uroki mody na podróże służbowo-wypoczynkowe są dla Ciebie i zarezerwuj centralnie położony hotel, taki jak Radisson Blu Royal Hotel, Copenhagen, aby w pełni wykorzystać następną podróż służbową.

Podziel się z nami swoją opinią