Magiczna Małopolska

Kraków

Kraków – jedno z najbardziej znanych miast Polski, ukochane przez mieszkańców i turystów z całego świata. Małopolska to jednak nie tylko Kraków – znajdź trochę czasu na to, żeby odwiedzić najbardziej zachwycające miejsca tego regionu.

Wzgórze Wawelskie

Wawel to przepiękne miejsce, w którym łączą się ze sobą historia, legenda i miłość do architektury. Wnętrza zamku królewskiego i katedry wawelskiej zachwycają swoim bogactwem, a widok rozciągający się ze wzgórza zachwyca każdego. Ze wzgórza odwiedzający mają okazję wejść do jaskini legendarnego smoka, który czeka na nich przy Bulwarach Wiślanych. Piękny widok na Zamek Królewski na Wawelu rozciąg się z okien pobliskiego hotelu Radisson Blu.

Kraków Wawel

Podziemny rynek

Krakowski rynek to jeden z największych dawnych placów handlowych w Polsce. Odwiedzający mogą tu odwiedzić Kościół Mariacki – najważniejszą świątynię Krakowa oraz Sukiennice pełne małych sklepików i regionalnych pamiątek. Nie każdy jednak wie, że to w podziemiach Rynku kryje się prawdziwy skarb – interaktywne muzeum, które prezentuje tysiącletnią historię placu i miasta.

Kraków Rynek GłównyTajemniczy Kazimierz

Kazimierz – kiedyś dzielnica żydowska, a dzisiaj rozwijające się i tętniące życiem centrum kultury, sztuki i nocnego życia. Mieszanka zabytków żydowskich połączona z powstającą tutaj dziś dzielnicą bohemy tworzy niepowtarzalną atmosferę, która przyciąga każdego – mieszkańców, turystów, zakochanych... Wybierz się na wieczorny spacer uliczkami Kazimierza, zjedz lunch w jednym z modnych lokali lub rozkoszuj się drinkiem w jednym z licznych ogródków i daj się zachwycić tej niesamowitej dzielnicy.

Las Wolski – zieleń w środku miasta

W odległości 8 km od rynku rozciąga się Las Wolski – największy w Polsce park krajobrazowy, który oferuje ponad 40 km ścieżek spacerowych i rowerowych, a zimą – tras dla narciarzy biegowych. W parku znajduje się też pięknie położone krakowskie ZOO oraz Kopce Kościuszki i Piłsudskiego, z których rozciąga się zachwycający widok na miasto.

Kraków Las Wolski

Kopalnia Soli w Wieliczce

Niedaleko Krakowa znajduje się tajemniczy podziemny świat zbudowany w całości z soli. Związana z kopalnią legenda sięga do czasów zaręczyn księcia Krakowa z księżniczką Kingą. Wrzuciła ona swój pierścionek zaręczynowy do szybu kopalnianego w rodzinnych Węgrzech, a podczas podróży do Krakowa nakazała zatrzymać się orszakowi we wsi w pobliżu Krakowa. Natrafiono tam na bryłę soli, w której wnętrzu znajdował się zaręczynowy pierścień księżniczki. W tym właśnie miejscu dziś znajduje się Kopalnia Soli w Wieliczce. Oferuje ona dwie trasy zwiedzania – turystyczną i górniczą. Włóż wygodne buty, ciepłe ubranie i wybierz swoją trasę. Odkryj tajemnice podziemnego świata.

Kraków okolice - Wieliczka

Auschwitz – miejsce pamięci i muzeum

Zaledwie 50 km od Krakowa leży miejscowość Oświęcim, w której naziści zbudowali obóz koncentracyjny, a samo miasto przemianowali na Auschwitz. Dzisiaj Auschwitz jest dla całego świata symbolem zbrodni Holocaustu i terroru Trzeciej Rzeszy. Muzeum Auschwitz jest miejscem pamięci i żałoby, które ma przypominać o tym strasznym rozdziale historii ludzkości i nauczać przyszłe pokolenia.

Górskie krajobrazy w Tatrach

Tatry to jedyne góry wysokie w Polsce, ich najwyższy szczyt – Rysy znajduje się na wysokości 2499 m n.p.m. Oferują miłośnikom gór wszystko, czego sobie zapragną – piękne, strome skały, przejrzyste jeziora polodowcowe i rozległe, zielone hale górskie. Przyroda Tatr objęta jest ochroną – góry przynależą do polskiego oraz słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego i przynależą do sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Tych, którzy zmęczyli się górskimi wędrówkami, zapraszamy do Zakopanego – najsłynniejszej górskiej miejscowości w Polsce, która pozwoli odwiedzającym na zapoznanie się z górskim folklorem i skosztowanie tradycyjnych potraw regionalnych.Kraków okolice - Tatry

Ojcowski Park Narodowy

Urokliwy, najmniejszy park narodowy w Polsce oddalony jest zaledwie o 20 minut jazdy od Krakowa. Odkryj wspaniałe formy skalne, zielone lasy liściaste, wąwozy i jary o głębokości nawet 100 m. Znajdziesz tu też zamki, jak ten w Pieskowej Skale oraz owiane legendami jaskinie – najsłynniejsze z nich to jaskinie Łokietka i Ciemna. Ojcowski Park Narodowy to miejsce, w którym możesz spędzić godziny na relaksującym spacerze, podziwiając piękno przyrody Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Zafascynowała Cię niezwykła historia i przyroda Małopolski? Nie trać czasu i już dziś zaplanuj swój kolejny weekend w zachwycającej stolicy regionu – Krakowie - gdzie czeka na Ciebie hotel Radisson Blu.

Co myślą inni

  1. Bardzo interesujący artykuł:) Przydatny nie tylko dla kogoś kto pierwszy raz będzie w Małopolsce.

Podziel się z nami swoją opinią