Malowniczy Dolny Śląsk

Malowniczy Dolny Śląsk

Wrocław – miasto 80 mostów i prawie 300 krasnali ukrytych w jego zakątkach, położone w rejonie Dolnego Śląska pełnym lasów, rzek i zabytkowych budowli. Odwiedź tętniący życiem Wrocław i jego okolice, żeby przekonać się na własne oczy, jak piękna jest Polska.

Panorama Wrocławia z Mostku Pokutnic

Stare Miasto

Zwiedzanie Wrocławia trzeba zacząć od Starego Miasta i starówki, odbudowanej po II wojnie światowej. Wrocławski rynek to jeden z trzech największych dawnych placów handlowych w Polsce (ma prawie 3,8 hektara) Otoczony jest bogatymi, kolorowymi kamienicami, a w jego północno-zachodniej części stoją Jaś i Małgosia – dwa ocalałe domki altarystów, czyli opiekunów ołtarza w kościele św. Elżbiety. Jest to jeden z najważniejszych punktów orientacyjnych starego Wrocławia, wraz z  pręgierzem, który powrócił na swoje miejsce po wojnie, wybudowaną w 2000 r. nowoczesną fontanną „Zdrój” na Placu Gołębim oraz pomnikiem komediopisarza Aleksandra Fredry. Są to miejsca, w których spotykają się zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści. Na rynek bardzo łatwo można dostac się z eleganckiego hotelu Radisson Blu we Wrocławiu.

Ostrów Tumski

Otoczony wodami Odry gród dał niegdyś początek miastu, a dziś jest miejscem wielu zabytków architektonicznych oraz malowniczych widoków. Najważniejszym zabytkiem Ostrowa Tumskiego jest katedra św. Jana Chrzciciela wybudowana w stylu gotyckim. Ze znajdującej się na wysokości 97 metrów platformy widokowej na wieży kościoła rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Ostrów Tumski połączony jest z Wyspą Piasek mostem Tumskim, który stał się miejscem romantycznych spotkań zakochanych. Od lat zawieszane są na nim kłódki – symbole miłości, do których kluczyki wrzucane są do Odry.

Sky Tower – widok z lotu ptaka

Najwyższy budynek w mieście i jeden z najwyższych w Polsce. Platforma widokowa na 49 piętrze Sky Tower znajduje się na poziomie prawie 200 metrów nad ziemią i pozwala na podziwianie panoramy Wrocławia, a przy sprzyjającej pogodzie – na zobaczenie Karkonoszy. Od 2014 roku organizowany jest Sky Tower Run – biegacze startują z poziomu ulicy i mają do pokonania 1142 schody. Turyści mogą dotrzeć na platformę widokową windą.

Żyrafy we wrocławkim ZOO

ZOO w mieście

Najstarszy i jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce zachęca do wizyty nie tylko ilością prezentowanych tutaj zwierząt (a jest tu ponad 10 500 zwierząt z 1132 gatunków), ale też zabytkowymi obiektami, które znajdują się na jego terenie. Nową atrakcją wrocławskiego ZOO jest Afrykarium – ogromne akwarium, które skupia się na prezentowaniu okazów występujących w Afryce. Turyści spotkają tam rekiny, płaszczki, krokodyle i manaty oraz wiele innych gatunków zwierząt wodnych i lądowych.

Baśniowe zamki Dolnego Śląska

Dolny Śląsk słynie z baśniowych i tajemniczych zamków rozrzuconych po całym regionie. Do najpiękniejszych z nich należy Zamek Czocha, położony w miejscowości Sucha. Został zbudowany jako twierdza graniczna, potem stał się siedzibą rodu wielkich przemysłowców, a dziś przyciąga miłośników zamków z całego świata oraz filmowców. Pojawił się w wielu filmach i serialach, między innymi w filmie „Wiedźmin” i „Beyond Sherwood Forest”. Jest też ulubionym miejscem inscenizacji Harrego Pottera, a w wakacje organizowana jest tu Letnia Szkoła Magii.

Zamek Książ

Równie zachwycający jest Zamek Książ położony na skale, u stóp której rozciąga się las oraz dolina rzeki. Jest to trzeci największy zamek w Polsce. Poza romantyczną scenerią i atmosferą zamek oferuje też galerię sztuki, hotel oraz restaurację, a w dawnych pomieszczeniach stajennych działa Stajnia Ogarów Książ.

Wycieczka kajakowa po Stawach Milickich

Stawy Milickie

Dla tych, którzy chcieliby odpocząć na świeżym powietrzu, Dolny Śląsk ma do zaoferowania największy stworzony przez człowieka kompleks składający się z ponad 100 stawów. Kompleks został założony w XII w. przez mnichów. Dziś zachwycają nie tylko same stawy, ale też imponujący świat roślin i zwierząt, który rozwinął się w tym rejonie. Zachęcamy do wzięcia udziału w rozbudowanym programie rekreacyjno-wypoczynkowym i, co najważniejsze, do skosztowania doskonałych dań ze  świeżo złowionych ryb oraz tradycyjnych potraw regionalnych.

Park Miniatur w Kowarach

Tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej, ale nie mają dużo czasu, zapraszamy do miasta Kowary. Tutaj, w miejscu dawnej fabryki dywanów, zbudowany został Park Miniatur, który prezentuje modele najważniejszych zabytków Dolnego Śląska w skali 1:25. Wizyta w Parku pozwoli Wam nie tylko zobaczyć najpiękniejsze miejsca regionu w miniaturowej skali, ale też poznać ich historię i związane z nimi legendy, dzięki opiece animatorów, którzy z radością dzielą się swoją wiedzą.

Dolny Śląsk  przyciąga zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i fascynującą historią zamkniętą w licznych zabytkach i zamkach. Przekonaj się o tym sam i zaplanuj swój następny weekend w malowniczej stolicy tego regionu – Wrocławiu, gdzie czeka na Ciebie wygodny hotel Radisson Blu.

Podziel się z nami swoją opinią