Mazowieckie — historia i nowoczesność

Mazowieckie Warszawa

Witamy w samym sercu Polski! Poznaj fascynującą historię Warszawy i odkryj jej nowoczesne oblicze. Zobacz, czego nie można przegapić, odwiedzając Mazowsze. Powitają Cię tutaj dwa wygodne hotele – Radisson Blu Hotel Centrum oraz Radisson Blu Hotel Sobieski.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Zwiedzanie Warszawy zacznij od poznania jej historii. Muzeum Powstania Warszawskiego przeniesie Cię do roku 1944, w którym Polacy z całych sił walczyli o wolną Polskę. Multimedialne muzeum doskonale łączy historię z nowoczesnością, a jego cel jest jeden – aby nigdy nie zapomniano o znaczeniu powstania.

Mazowieckie Muzeum Powstania Warszawskiego

Parowcem po Wiśle

Najlepszym sposobem na zobaczenie Warszawy jest wycieczka po Wiśle jednym z warszawskich parowców. Poznaj piękno starej Warszawy, starówki i licznych mostów, a może to niezwykłe miasto odkryje przed Tobą swoje tajemnice.

Plaża w mieście

Jeżeli wybierasz się do Warszawy wiosną albo latem, zrób sobie przerwę w zwiedzaniu i odetchnij na miejskiej plaży. Zrelaksuj się w Beach Club albo zorganizuj piknik pod palmami. Miłośnikom muzyki polecamy koncerty na świeżym powietrzu a Tych, którzy wolą sportowe emocje, zachęcamy do dopingowania sportowców z trybun. Korzystaj z ciepła i słońca, i ciesz się życiem na warszawskiej plaży.

Mazowieckie Warszawa plaża

Centrum Nauki Kopernik

Nowoczesne centrum naukowe w samym sercu Warszawy sprawi, że poczujesz w sobie dziecięcą ciekawość świata. Starannie przygotowane centrum doświadczeń obejmuje wystawy, laboratoria, planetarium i park odkrywców. Przeprowadzaj własne eksperymenty, odkrywaj tajemnice swojego ciała i psychiki, a to wszystko z pięknym widokiem na Wisłę.

Muzeum Neonów

Tych, którzy szukają kolorów w szarej rzeczywistości, zapraszamy do Muzeum Neonów. Wybierz się w czasy zimnej wojny, kiedy światła neonów były oznaką prestiżu i służyły informacją. Światła zaprojektowane przez artystów, architektów i grafików zostały zebrane z wielką pasją i stanowią dziś bardzo szczególny skarb polskiej kultury.

Dom urodzenia Chopina

W Żelazowej Woli, w majątku hrabiego Skarbka, leży miejsce szczególne dla polskiej kultury – domu urodzenia Fryderyka Chopina. W 1930 roku na cześć pianisty utworzono tam muzeum, w którym największe wrażenie robi specjalnie przygotowany pokój narodzin Chopina. Dwa snopy światła wydobywają tu z ciemności portret kompozytora oraz otwarty fortepian. Wokół domu stworzono przepiękny park.

Mazowieckie dom Chopina

Kazimierz Dolny

Na wschodnim brzegu Wisły leży Kazimierz Dolny – jedno z najważniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Znany jest przede wszystkim ze swoich związków ze sztuką – pełne jest artystów i ich małych galerii sztuki. Wybierz się na przechadzkę wzdłuż murów klasztoru i ruin zamków albo odwiedź lessowe wąwozy w jego okolicy. Szczególnie warty zobaczenia jest Korzeniowy Dół, który sprawia wrażenie wyjętego z powieści Tolkiena i jest ulubionym motywem malarskim tutejszych artystów.

Mazowieckie Kazimierz Dolny

Kampinoski Park Narodowy

30 kilometrów od Warszawy położony jest jeden z najłatwiej dostępnych parków narodowych w Polsce, w którym żyje ponad 80 zagrożonych gatunków zwierząt, w tym bobry, łosie i rysie. Odwiedzający park mają do dyspozycji rozbudowaną sieć ścieżek konnych i pieszych, które pozwolą ci podziwiać piękne krajobrazy wydmowe i podmokłe lasy pradoliny Wisły.Mazowieckie Kampionski Park Narodowy

Twierdza Modlin

Położenie twierdzy u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry sprawiło, że miała ona wyjątkowe walory obronne. Jest to pomnik architektury obronnej i jedna z najlepiej zachowanych twierdz w Europie. Na terenie twierdzy cyklicznie odbywa się Zjazd Pojazdów Historycznych, a w maju i w sierpniu organizowane są rekonstrukcje historyczne. Przeżyj prawdziwą przygodę w murach twierdzy wybudowanej na rozkaz Napoleona i rozkoszuj się wspaniałymi widokami.

Zalew Zegrzyński

Niedaleko od Warszawy leży Zalew Zegrzyński, sztuczne jezioro, które połączone jest z Warszawą malowniczym Kanałem Żerańskim. Jest to przede wszystkim miejsce wypoczynku i sportów wodnych, a wyjątkowa czystość jeziora sprawia, że przyciąga ono miłośników wędkarstwa. Jeśli jesteś fanem sportu, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Latem spróbuj windsurfingu lub wakeboardingu, a zimą wybierz się na snowkite albo pożegluj przez morze śniegu bojerem.

 

Chcesz poznać historię Polski, poczuć się jak prawdziwy naukowiec w Centrum Nauki albo odpocząć nad krystalicznie czystą wodą Jeziora Zegrzyńskiego? Już dzisiaj zaplanuj swoją wizytę w warszawskim hotelu Radisson Blu Hotel Sobieski lub Radisson Blu Hotel Centrum!

Podziel się z nami swoją opinią