5 najbardziej fotogenicznych miejsc w Dubaju

Dubai Desert by CEExplorer

Jeśli kręci Cię fotografia podróżnicza, musisz koniecznie poznać tych dwóch miejskich fotografów — Sébastiena Nagya oraz artysty tworzącego pod pseudonimem CEE Explorer. Jeśli nie znasz jeszcze ich prac, uznajmy, że nieważne, gdzie pokierują swój obiektyw — wszędzie tam, gdzie się znajdzie, będzie to dla Ciebie inspiracja, aby też się tam pojawić. Dotychczas zabrali nas w podróż do Szanghaju, Paryża, Brukseli i Lizbony. Kolejny przystanek? — Dubaj! Jeśli masz już to miasto odhaczone, dobrze wiesz, dlaczego jest to najlepszy wybór dla tych, którzy poszukują ujęć idealnych. Jeśli jednak Dubaj jest nadal na Twojej liście miejsc do odwiedzenia, obejrzyj poniższe zdjęcia, aby na 100% upewnić się, że już wkrótce się tam wybierzesz.

Widoki z oceanarium

Dubaj dysponuje kilkoma oceanariami, które musisz zobaczyć, aby uwierzyć, co tam się dzieje. I choć zapewne myślisz, że tego typu miejsca to raczej atrakcje, które zachwycą dzieci, miej pewność, że jest to miejsce, gdzie dorosłym również opadają szczęki. Przeniesiesz się w głąb oceanu i poznasz niezwykłe, zamieszkujące go stwory. Dubai Mall Aquarium to najnowszy obiekt, zlokalizowany w największym centrum handlowym na świecie. Dla Sébastiena plusem tej lokalizacji jest długi tunel prowadzący od wejścia, który oferuje niezwykłą perspektywę.

Oceanarium The Lost Chambers jest również bardzo popularnym miejscem dla fanów fotografii. Wielkie szklane panele pozwalają podglądać liczną i zróżnicowaną populację morskich stworzeń. Nagy poleca udać się tam w południe i złapać jak najlepsze światło (wycieczka nocna też może być niezwykłym doświadczeniem, ale trudniej będzie zrobić dobre zdjęcia).

Dubai Mall Aquarium by SSNNAS

 

Nowe perspektywy z Burdż Chalifa

Znany jako najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa jest naturalnie jedną głównych dubajskich atrakcji turystycznych. I choć bilet na szczyt może uderzyć nieco po kieszeni, widok z pewnością jest wart swojej ceny. Gdzie indziej zobaczysz takie widoki? Wiesz, że jest on dwa razy wyższy od Wieży Eiffla?

Burj Khalifa Dubai by CEExplorer

Zarezerwuj pobyt w Radisson Blu Hotel Dubai Waterfront, aby nieprzerwanie cieszyć się widokiem na Burdż. Poniższe zdjęcie zostało zrobione z dachu hotelu. Zobacz aktualizowany na żywo widok w dowolnym momencie!

View of Burj Khalifa from Radisson Blu Dubai Waterfront

Pustynna przygoda

Tym, którzy szukają prawdziwie unikalnych wrażeń, Sébastien Nagy i CEE Explorer polecają wyjazd na pustynię (serio, jest dużo fajniej, niż myślisz). Skorzystaj ze wsparcia fachowego przewodnika, weź samochód z napędem na 4 koła i wybierz się na safari „Red Sand Desert”. Ponieważ Dubaj jest tak bardzo futurystycznym miastem (pamiętaj, że fundamentem tej stosunkowo młodej metropolii jest właśnie pustynia), fascynującym jest oddalenie się od zgiełku wieżowców i poczucie, jak rozległe są otaczające piaski i jak kiedyś wyglądały tereny będące podwaliną tego megamiasta. CEE Explorer radzi tak zorganizować wycieczkę, by zdążyć uchwycić zachód słońca nad wydmami.

Dubai desert 4X4 adventure by CEExplorer

Niezwykła architektura Wielkiego Meczetu Szejka Zajida

Położony w odległości około godziny jazdy samochodem Wielki Meczet Szejka Zajida jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę poza Dubajem. Najlepiej udać się tam w godzinach popołudniowych, aby złapać kilka ujęć w świetle dziennym i poczekać do zmierzchu, aby sfotografować meczet w nocy. Jeśli kochasz architekturę, nie możesz pominąć tego majestatycznego budynku, który łączy tradycję z nowoczesnością.

Sheikh Zayed Mosque Dubai by SSNNAS

Wyspy Palmowe

Każdy, kto wybiera się do Dubaju, zatrzymuje się, by na własne oczy ujrzeć ekstrawagancką wyspę przypominającą palmę, znaną jako Palma Jumeirah. Niemal niemożliwe jest opisanie jej ogromu, ale wyobraź sobie sztucznie zbudowaną wyspę w kształcie palmy w środku jednego z najbardziej ruchliwych miast świata. Aby naprawdę to poczuć, warto zarezerwować przelot helikopterem. Nie trzeba dodawać, że warunki do fotografowania są wręcz idealne. Poniższe zdjęcie wyspy na tle panoramy miasta zrobione przez Nagya daje wyobrażenie o jej wielkości.

Palm Jumeirah Dubai by SSNNAS

Łap za aparat i poznaj to spektakularne miasto, spędzając czas w jednym z 5 hoteli Radisson Blu w Dubaju.

Podziel się z nami swoją opinią