Norwegia Północna – 6 powodów, dla których warto ją odwiedzić

Norwegia Polnocna

Ekspedycja na północ jest wyjątkowym przeżyciem. Tromsø, jak i cała Norwegia Północna, oferują spektakularne i zapierające dech w piersach widoki, co czyni z nich obowiązkową pozycję na mapie każdego podróżnika. Oto główne powody, dla których warto odwiedzić ten region:

„Nasyć oczy tym cudem; żyj jakbyś miał umrzeć za dziesięć sekund. Zobacz świat. Jest piękniejszy niż marzenie wyprodukowane lub kupione w fabryce”. — Ray Bradbur

1. Wyjątkowe piesze wycieczki

Autorem tych pięknych zdjęć jest @beauceron1. Odwiedzając Norwegię Północną, można wybrać się na wiele zorganizowanych wycieczek. Każda z nich jest niepowtarzalna i stanowi idealny sposób na podziwianie widoków. Jeżeli chodzi o preferowany środek transportu lub porę dnia – wybór należy do Ciebie. Tromsø Individuell oferuje niezwykłą 8-godzinną wycieczkę po fiordach oraz ich spektakularnych okolicach. Amatorom dobrego jedzenia polecamy wycieczkę kulinarną Tromsø Friluftsenter, podczas której można skosztować najlepszych rybnych dań. W ich ofercie znaleźć można też wycieczkę o nazwie Zodiac, idealną dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć z bliska wieloryby. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków można tu spotkać humbaki, orki, bieliki zwyczajne i szereg ptaków morskich.

Norwegia Polnocna

2. Norwegia Północna - Fauna i flora

Norwegia Północna jest idealnym miejscem dla miłośników natury. Podczas wizyty w Polar Park zobaczysz z bliska zwierzęta występujące w tym regionie. Jeżeli chcesz poprawić swoje umiejętności fotograficzne, warto udać się na foto wycieczkę, podczas której zbliżysz się do zwierząt w celu znalezienia doskonałego ujęcia. Można tu spotkać między innymi piękne wilki, lisy, rysie i nie tylko. Jeśli to dla Ciebie za mało, możesz wypróbować Wolf Visit, czyli bezpośredniego spotkania z oswojonymi wilkami. W Polar Park można zobaczyć jeszcze więcej tych uroczych zwierząt.

Norwegia Polnocna

3. Kolejka linowa

Wybierz się kolejką linową na górę Storsteinen (421 m) i podziwiaj widok na Tromsø z lotu ptaka. Ta czterominutowa przejażdżka oferuje wiele okazji na uchwycenie wspaniałych widoków. Więcej zdjęć można znaleźć na Instagramie @fjellheisentromsoe.

Norwegia Polnocna

4. Ishavskatedralen — arktyczna katedra

Ta atrakcja turystyczna wyróżnia się szklaną fasadą i mozaiką przedstawiającą boską rękę. Wewnątrz Arktycznej Katedry znaleźć można olbrzymie organy, które zostały przystosowane do architektury tej świątyni. Warto sprawdzić kalendarz wydarzeń, aby nie przegapić jednego z licznych koncertów, które są tam organizowane.

Norwegia Polnocna

5. Zorza polarna

Nie ma lepszego miejsca na obserwowanie zorzy polarnej niż Tromsø i Norwegia Północna. Wycieczka Arctic Explorers umożliwia wybranie się na jedyne w swoim rodzaju polowanie na ten tajemniczy pokaz świateł. Choć zorza prezentuje się pięknie na wydrukach i zdjęciach, nic nie jest w stanie pobić oglądania jej na żywo. Zobacz więcej wspaniałych zdjęć na @mittnorge@maxrivephotography. Zobacz także nasz wpis na temat zorzy polarnej!

Norwegia Polnocna

6. Słońce o północy

Można je zaobserwować w miejscach położonych na północ od koła podbiegunowego, gdzie słońce rozświetla niebo, nigdy nie zachodząc. Norwegia Północna i Tromsø to miejsca, gdzie słońce nie zachodzi przez około sześć miesięcy. Stanowi to przyjemne urozmaicenie po skąpanej w mroku zimie.

Po doświadczeniu piękna natury i atrakcji można zapragnąć zostać tu na zawsze. Jednak po całym dniu wrażeń warto udać się na zasłużony odpoczynek. Zapraszamy do hotelu Radisson Blu Hotel w Tromsø,  który oprócz świetnej lokalizacji w centrum miasta oferuje łatwy dostęp do wszystkich naturalnych atrakcji.

Podziel się z nami swoją opinią