Odkryj design hotelu Radisson Blu w Szczecinie

Wspaniała architektura, która pobudza wyobraźnię i zachwyca pięknem sztuki?

Mowa tu nie tylko o hotelu Radisson Blu, ale również Filharmonii Szczecińskiej, która w 2015 roku zdobyła nagrodę Unii Europejskiej w dziedzinie architektury im. Miesa van der Rohe.

Filharmonia słynąca z unikalnego zygzakowatego dachu i przezroczystej fasady z żebrowanego szkła pokonała mocną konkurencję w postaci centrum studenckiego O’Donnella i Tuomey’a London School of Economics oraz Duńskiego Muzeum Morskiego w Helsingør.

 

Co to ma wspólnego z nami? Całkiem sporo! Poprosiliśmy pracowników hotelu Radisson Blu w Szczecinie, by powiedzieli nam, co sprawia, że ta wielokrotnie nagradzana filharmonia jest tak podobna do Radisson Blu.

 

Po pierwsze – lokalizacja. Filharmonia znajduje się kilka kroków od naszego hotelu, zaraz za rogiem. Niektóre grupy przyjeżdżają do nas specjalnie, by zobaczyć budynek Filharmonii. Cieszymy się, że nasz hotel, który sam został stworzony z zamiłowania do designu i architektury, ma zaszczyt sąsiadować z tak inspirującym budynkiem.

 

 

Po drugie — wystrój wnętrz. Nasze pokoje Business Class zostały specjalnie zaprojektowane – meble sprowadzono z zagranicy, a wszystkie elementy wystroju wnętrz zostały starannie dobrane przez projektanta. Ten sam projektant zaprojektował też bar w lobby. Nic dziwnego, że czujemy silną więź z nową Szczecińską Filharmonią.

 

 

 

Po trzecie, Szczecin nie jest jednorodnym miastem. Jego bogata architektura łączy różne style, kultury i narodowości, które go zamieszkiwały.

 

 

Filharmonia leży tuż obok Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie mieszczącej się w zabytkowym 110-letnim budynku. Niedaleko znajduje się również unikalna pod względem stylistycznym cerkiew, a kilka kroków dalej nasz hotel. Pokazuje to, jak różne style – zabytkowe budynki i sztuka nowoczesna – mogą łączyć się na tak niewielkim obszarze.

 

 

Szczecin może poszczycić się bogatą kulturą. Wiele różnych kultur, narodowości oraz stylów architektonicznych łączy się tutaj, tworząc to niezwykłe miasto. Jesteśmy dumni ze szczecińskiej architektury i z hotelu Radisson Blu — nie możemy doczekać się, by zaprezentować je kolejnym gościom!

 

Chcesz zobaczyć więcej przykładów fantastycznej architektury i wystroju wnętrz w stylu Blu? Obserwuj naszą tablicę na serwisie Pinterest „Radisson Blu Design & Architecture”, aby przyjrzeć się unikalnym elementom wystroju wnętrz i architektury!

Podziel się z nami swoją opinią