Odkryj Niemcy na rowerze

Bicycles dusk

W wielu miastach Europy rower to na co dzień najczęściej wybierany środek lokomocji i turystyki. Zwłaszcza Niemczech, panuje moda na zwiedzanie kraju rowerem. Niezależnie od tego, jaki rodzaj roweru preferujesz, znajdziesz tutaj ponad 200 szlaków o łącznej długości 75000km rozpościerających się w całym kraju: od Alp, po nadmorskie plaże, w miejscach znanych turystycznych atrakcji i romantycznych wiejskich okolic.

Aby pomóc Wam w wyborze szlaku na ciekawą przejażdżkę rowerową, przedstawiamy 3 naszym zdaniem najlepsze trasy.
Zatem wskakujcie na rowery i ruszajmy!

SZLAK NAD ŁABĄ – morze, przyroda i dziedzictwo kulturowe

Jak sugeruje nazwa, Szlak nad Łabą prowadzi wzdłuż drugiej co do wielkości rzeki w Niemczech – Łaby. To najpopularniejszy szlak rowerowy w kraju, najprawdopodobniej z powodu różnorodności, jaką oferuje – od morza, przez naturalne krajobrazy, po zabytki kultury. Szlak ciągnie się od Morza Wattowego niedaleko Cuxhaven przez hanzeatyckie miasto Hamburg, aż po rezerwat biosfery UNESCO położony pomiędzy Lauenburgiem w Szlezwiku-Holsztynie a Saksonią. Pedałując dalej, dotrzeć można do Dessau, miasta, z którego wywodzi się słynna architektura Bahaus, oraz do Wittenbergi — miasta Marcina Lutra. Ostatnim przystankiem na trasie jest Drezno oraz Saska Szwajcaria – region znany z imponujących górskich krajobrazów. Wytchnienie po ciężkim dniu na szlaku można znaleźć w trzech hotelach Radisson Blu: Radisson Blu w Hamburgu, Radisson Blue Prince Leopold w Dessau oraz Raddison Blu w Radebeul koło Drezna.

Elbradweg Germany

Długość szlaku: 860 km

Nie przegap: Twierdza w Lohmen, przystań w Hamburgu, Drezno: stare miasto w barokowym stylu, Góry Połabskie, Kanał Kiloński, miejsca na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO: Wittenberga, Ogrody Dessau-Wörlitz, architektura Bahaus oraz Domy Mistrzów w Dessau

Charakter trasy: płaskie, głównie utwardzone drogi, ogólnie brak ruchu samochodowego

SZLAK ROWEROWY NAD RENEM – postaw sobie wyzwanie

Szlak rowerowy nad Renem jest długi i można go podzielić na pięć odcinków – na przebycie każdego z nich potrzeba kilku dni. Pomimo licznych dostępnych na trasie atrakcji niewielu rowerzystów ma dość czasu i sił, aby przejechać cały biegnący przez cztery kraje szlak rozciągający się od Andermatt (Szwajcaria) przez Strasburg (Francja) po Rotterdam (Holandia) na wybrzeżu Morza Północnego. To właśnie dlatego wybraliśmy nasze dwa ulubione odcinki (odcinek 3 i 4): z Fryburga do Moguncji oraz z Moguncji do Kolonii. Amatorzy dobrej kuchni z pewnością znajdą coś dla siebie: placki ziemniaczane Rösti, szpecle – rodzaj kluseczek – oraz eleganckie wina. Miłośnicy kultury będą mogli oddać się zwiedzaniu muzeów sztuki i zabytkowych zamków oraz odwiedzić znane atrakcje przyrodnicze, takie jak skała Loreley.
W czasie rowerowej podróży zapraszamy do relaksu w hotelach Radisson Blu Hotel Schwarzer Bock (Wiesbaden), Radisson Blu Hotel w Karlsruhe, Radisson Blu Hotel w Kolonii lub w jednym z dwóch naszych hoteli w Düsseldorfie.

 

Długość trasy: 971 km w Niemczech (łączna długość: 1 233 km)

Nie przegap: Strasbourg: katedra, Spira: katedra, Moguncja: Muzeum Gutenberga, Górna Dolina Środkowego Renu znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, Andernach: zimny gejzer, Siedmiogórze, Brühl: Zamek Augustusburg, Zamek Falkenlust, Kolonia: Katedra w Kolonii znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, Düsseldorf: okolice przystani

Charakter trasy: głównie utwardzane drogi i ogólnie brak ruchu samochodowego. Odcinki alpejskie nie są przystosowane dla dzieci i stosowania przyczep rowerowych.

SZLAK BERLIN — KOPENHAGA – odwiedź małą syrenkę

Szlak Berlin-Kopenhaga prowadzi przez dwa z najbardziej tętniących życiem europejskich miast – przygotujcie się na mnóstwo zabawy, zmienny charakter trasy, cudownie zachowaną naturę oraz liczne kąpieliska i wykwintne jedzenie na trasie biegnącej od Bradenburga przez Meklemburgię – Pomorze Przednie aż po Danię. Pedałując z Berlina do sąsiadującej z Niemcami Danii, można podziwiać fantastyczne widoki i piękne krajobrazy obszaru jezior Ruppin w północnej Brandenburgii. Przed wejściem na pokład bałtyckiego promu do Danii należy koniecznie wybrać się na przystań w Rostock. Warto również zboczyć nieco z trasy do bałtyckiego kurortu Warnemünde z szerokimi piaszczystymi plażami i niezwykłą latarnią.
Polecamy dwa idealne miejsca na wypoczynek przed rozpoczęciem wyprawy lub przed wejściem na prom do Danii: hotele Radisson Blu w Berlinie i Radisson Blu w Rostock.

Radfernweg-B-C

Długość trasy: 971 km w Niemczech (łączna długość: 1 233 km)

Nie przegap: Berlin, Oranienburg: zamek i ogrody, wózki rowerowe Fürstenberg/Havel, Park Narodowy Müritz, hanzeatyckie miasto Rostock: Klasztor Świętego Krzyża, kurort nadmorski Warnemünde, klify Møns i Stevns w Kopenhadze

Charakter trasy: głównie drogi utwardzone, niskie natężenie ruchu drogowego. Duński odcinek biegnie po krajowej drodze rowerowej nr 9.

Podziel się z nami swoją opinią