Osiem najlepszych miejsc do robienia zdjęć w Chicago

View of Chicago from Willis Tower by Sébastien Nagy

Dla większości współczesnych podróżników uchwycenie momentu jest równie ważne jak on sam.  Dlatego przedstawiamy najlepsze miejsca do fotografowania miasta słynącego z pięknej panoramy i cudów architektury. Czy jest ktoś, kto ma o tym większe pojęcie niż profesjonalny fotograf? Czytaj dalej, aby zobaczyć najlepsze miejsca do fotografowania Wietrznego Miasta dzięki uprzejmości fotografa miejskiego Sébastiena Nagy'ego.

Wspaniałe zdjęcia poniżej ↓

1. The Bean

Nie sposób wybrać się do Chicago i nie uwiecznić jednej z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych tego miasta. Miejska rzeźba, Cloud Gate, znana również jako „Bean” (ang. fasolka) została stworzona na konkurs designu. PORADA: Warto zatrzymać się w hotelu Radisson Blu Aqua Hotel w Chicago mieszczącym się zaledwie 200 metrów od tej atrakcji, aby zyskać szansę uchwycenia unikatowych refleksów o świcie! Swoją drogą należy wspomnieć, że wręcz nie wypada nie zrobić sobie selfie w tym jakże godnym uwiecznienia na Instagramie miejscu!

The bean Chicago by Sébastien Nagy

2. Teatr Chicago Theatre

W Chicago teatr jest niezwykle ważnym medium. To właśnie jemu (oprócz bluesa i wspaniałej architektury) miasto to zawdzięcza swoją sławę. Dzięki ponad 200 teatrom spotkać tu można bogatą i zróżnicowaną społeczność artystów scenicznych. Teatr Chicago Theatre, znany wcześniej jako Balaban and Katz Chicago Theatre, jest nieoficjalnym symbolem tego miasta. Dzięki swojej charakterystycznej fasadzie często pojawia się w filmach i telewizji oraz jest tematem dzieł sztuki i fotografii. Mieści się on przy ulicy North State Street w dzielnicy Chicago znanej jako Loop. Aby uchwycić jego tętniącą życiem atmosferę warto udać się tam nocą, tak jak zrobił to Sébastien Nagy.

Chicago Theater by Sébastien Nagy

3. Widok z wnętrza hotelu Radisson Blu Aqua Hotel

Widok z 16. piętra hotelu Radisson Blu Aqua Hotel w Chicago jest wprost rewelacyjny. Zarezerwuj pobyt w Blu, a zyskasz szansę na podziwianie zapierającego dech w piersiach widoku na centrum Wietrznego Miasta. To piękne zdjęcie zostało zrobione między dwiema burzami. Warto było czekać!

View from Radisson Blu Aqua Hotel Chicago

4. Flamingo

Flamingo to stworzona w 1974 r. 16-metrowa abstrakcyjna rzeźba znajdująca się na placu Federal Plaza w Chicago. To łakomy kąsek dla wszystkich wielbicieli architektury i designu, takich jak nasz profesjonalny fotograf, Sébastien Nagy. Otaczające rzeźbę drapacze chmur stwarzają liczne możliwości tworzenia unikatowych kompozycji. Nie wahaj się i wypróbuj różne ujęcia.

The Flamingo Chicago by Sébastien Nagy

5. Taras widokowy 360 Chicago

Jedna z najbardziej kultowych atrakcji turystycznych tego miasta znajduje się 310 metrów ponad słynną aleją Magnificent Mile na doskonale wszystkim znanym drapaczu chmur, John Hancock Tower. Taras widokowy 360 Chicago, oferujący, jak nietrudno się domyślić, 360-stopniowy widok na panoramę miasta, jest polecany każdemu, kto interesuje się fotografią lotniczą. Mieści się tam również TILT, najwyżej położona atrakcja w Chicago: obudowana ruchoma platforma, która dosłownie wychyla Cię z 94. piętra ponad aleję Michigan Avenue. Cierpisz na lęk wysokości? Ostrzegaliśmy.

Pst! Korzystając z okazji warto nacieszyć oczy widokiem na jezioro Michigan.

Chicago seen from 360 experience by Sébastien Nagy

6. Willis Tower

Czy już wspominaliśmy, że w Chicago można znaleźć imponujące drapacze chmur? Jeśli znów zbierzesz się na odwagę, zyskasz jeszcze jedną szansę ujrzenia miasta z lotu ptaka. Jeśli 310 metrów to dla Ciebie za mało, co powiesz na 500? Zanim prześcignęły go inne megastruktury, drapacz chmur Wilis Tower przez wiele lat był najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. Udaj się na sam szczyt, aby uwiecznić panoramę, tak jak na tym zdjęciu. Najodważniejsi mogą stanąć na The Ledge, znajdującym się na 103. piętrze szklanym balkonie wysuniętym na ponad metr od fasady!

Willis tower by Sébastien Nagy

7. Rzeka Chicago

Gdy już poznasz Chicago z lotu ptaka, możesz rozpocząć odkrywanie tego miasta na ziemi. Rzeka Chicago biegnąca przez centrum miasta ma ponad 251 km długości, co zapewnia pełny wachlarz możliwości dla wielbicieli fotografii i architektury. River Walk, promenada biegnąca wzdłuż południowego brzegu rzeki, jest jednym z najbardziej interesujących miejsc, z których można fotografować to miasto. Złap hotdoga na drogę i udaj się tam na przechadzkę.

Chicago river by Sébastien Nagy

8. Widok od dołu z hotelu Raddison Blu Aqua Hotel

Hotel Aqua, zaprojektowany przez słynną architekt, Jeanne Gang z firmy Studio Gang Architects, jest sam w sobie wdzięcznym obiektem do fotografowania. Ten połyskujący błękitny wieżowiec z unikalną pofalowaną fasadą przyciąga zarówno turystów, jak i fotografów. Falisty kształt balkonów został ponoć zainspirowany przez topografię regionu Wielkich Jezior. Swą nazwę natomiast zawdzięcza położeniu w bezpośredniej odległości od jeziora Michigan. Hotel Radisson Blu Aqua jest pierwszym hotelem Blu otwartym w Stanach Zjednoczonych oferującym innowacyjny, nowy standard najwyższej klasy pokoi w Chicago. Hotel ten otrzymał również wyróżnienie Trip Advisor Certificate of Excellence. Będziesz tam mógł skorzystać z najwyższej klasy usług oraz luksusowego pokoju, w którym wypoczniesz po całym dniu zwiedzania.

Obierz hotel Radisson Blu Aqua Hotel za swoją bazę wypadową umożliwiającą odkrywanie najlepszych miejsc do robienia zdjęć w Chicago!

Podziel się z nami swoją opinią