Pięć najciekawszych atrakcji w Rostowie nad Donem

Don River in Rostov on Don

Rostów nad Donem, znany jako największe i najbardziej kosmopolityczne miasto w Rosji, oferuje wspaniałe połączenie zabytkowego uroku i nowoczesnej atmosfery. Przez miasto dostojnie przepływa słynny Don, będący źródłem inspiracji dla wielu powieści. Zachęcamy do zwiedzania zabytków i lokalnych skarbów tej ukrytej perełki zanim zjawią się tu tłumy turystów.

Park Gorkiego

Park Gorkiego, pełen kwitnących ogrodów, oryginalnych kawiarenek i atrakcji dla najmłodszych, jest ulubionym miejscem spotkań mieszkańców. Latem do parku rozbrzmiewającego śmiechem dzieci tłumnie ściągają entuzjaści szachów. Park ten, usytuowany w odległości zaledwie 15-minutowego spaceru od hotelu Radisson Blu Hotel w Rostowie nad Donem, pozwala uciec od zgiełku miasta w morze zieleni stanowiące idealną scenerię do lektury dobrej książki lub przyglądania się spacerowiczom przy filiżance kawy.

Gorky Park Rostov on Don

Przez żołądek do serca

Najlepszym i najprzyjemniejszym sposobem na poznawanie zagranicznej kultury jest zgłębienie jej smaków. Wypróbuj lokalne przysmaki i poznaj Rostów nad Donem z kulinarnej perspektywy. To miasto pełne niezwykłych restauracji serwujących zarówno lokalne, jak i międzynarodowe dania, to prawdziwy raj dla smakoszy. W Pinot Noir znaleźć można ekstrawaganckie wnętrza, przyjazną atmosferę oraz przepyszne jedzenie, a to wszystko w odległości krótkiego spaceru od hotelu.

Russian traditional borscht soup

Poznaj Don

Spacery wzdłuż Donu są szczególnie popularne latem, kiedy to na jego nadbrzeże wylegają artyści uliczni. Dołącz do lokalnych mieszkańców i udaj się na spacer wzdłuż dostojnie płynącej rzeki lub wskocz na łódź, aby zobaczyć miasto z innej perspektywy. Uważni obserwatorzy zauważą zza rzeki pomnik Michaiła Szołochowa, autora powieści „Cichy don”.

Don River in Rostov on Don

Najlepsze ukryte bary

Ulegająca gwałtownemu przeobrażeniu scena barowa w Rostowie nad Donem oferuje unikalny wgląd w międzynarodowe trendy w lokalnym wydaniu. Wybierz się do jednego z tętniących życiem, kolorowych barów na przedobiedniego drinka lub całonocną imprezę. Drunkenwinnie Bar to uwielbiana przez lokalnych mieszkańców ukryta perełka serwująca moc drinków i amerykańskie burgery. Natomiast hotelowy FireLake Cocktail Bar oferuje wyśmienite piwa rzemieślnicze, koktajle dojrzewające w beczkach oraz niesamowite widoki.

Restaurant Rostov on Don

Spacer po ulicy Puszkina

Ta sielankowa promenada zachęca do relaksującego spaceru z dala od ruchu drogowego, aby spędzić chwilę sam na sam ze swoimi myślami lub drugą połówką. Z ulicy tej można podziwiać piękne fontanny oraz rzeźby, jak również znakomite kawiarenki i restauracje, w których można się zatrzymać, by coś przegryźć. Latem na promenadzie można podziwiać wielu artystów ulicznych. Szczególnie urokliwy jest obszar wokół uniwersytetu i Parku Rewolucji Październikowej.

Pushkinskaya Ulitsa street in Rostov on Don

Rostów nad Donem oferuje o wiele więcej niż mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka i jest pełen niespodzianek, które na zawsze zapiszą się w Twojej pamięci. Zatrzymaj się w hotelu Radisson Blu Hotel w Rostowie nad Donem i odkryj to tętniące życiem miasto przed swoimi znajomymi.

Radisson Blu Rostov On Don suite

Podziel się z nami swoją opinią