Po nieprzetartych szlakach na Bali

Bali słynie na całym świecie z przepięknych piaszczystych plaż i lazurowych mórz, które uczyniły z tej wyspy jedno z najbardziej pożądanych miejsc wśród bywalców kurortów. Ale Bali to nie tylko słońce, morze i piasek. Ciekawscy goście, którzy chcą spróbować czegoś innego niż tylko wylegiwanie się na plaży, mają do dyspozycji mnóstwo innych atrakcji i zajęć, z których wiele umożliwia poznanie arcyciekawej egzotycznej kultury „Wyspy Bogów”. Oto co między innymi polecamy…

Odkryj swoją duchowe oblicze w świątyniach morskich na Bali

Mieszkańcy Bali wierzą w duchową naturę wody. Wskutek tych wierzeń powstały jedne z najbardziej urzekających i rozpoznawalnych zabytków na tej wyspie: piękne morskie świątynie. Do najbardziej widowiskowych należy Pura Luhur Uluwatu, pocztówkowa świątynia znajdująca się na szczycie klifu na południowym półwyspie Bali, 70 metrów nad spiętrzonymi falami. Hotel Radisson Blu Bali Uluwatu stanowi znakomitą bazę wypadową umożliwiającą zwiedzanie tej imponującej świątyni i spotkanie zamieszkujących w niej małp. Kolejną atrakcją jest formacja skalna Tanah Lot, wcinająca się w ocean przy zachodnim wybrzeżu Bali, która stanowi przepiękną scenerię do oglądania kolorowych zachodów słońca na tej wyspie.

Bali Sea Temple Para Luhur Uluwatu

Warto odwiedzić również wpisane na listę UNESCO spektakularne tarasy ryżowe

Kierując się w stronę wulkanicznego środka wyspy Bali, z dala od południowych plaż, goście odkryją niesamowity pofałdowany krajobraz pól ryżowych, w pozornie niemożliwy sposób wpasowujących się we wzgórza. Te zapierające dech w piersiach pola, połączone siecią wykopanych pracą ludzkich rąk kanałów wodnych, sięgają tysięcy lat wstecz i zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Szczególnie pięknie prezentują się po zalaniu, gdy tarasy niczym lustro odbijają lśniące światło słoneczne i błękit nieba. Ryżowe tarasy na wyspie Bali, usytuowane z dala od tłumów turystów i wśród błogiej ciszy, są idealnym miejscem dla gości pragnących poznać tę wyspę od tradycyjnej strony.

UNESCO Bali Rice Terraces, Ubud

Zachęcamy do odwiedzenia stylowych butików w Seminyak

Seminyak to stylowa przybrzeżna enklawa usytuowana nieopodal tętniących życiem ulic Kuty, gdzie amatorzy mody mogą godzinami przechadzać się po eleganckich butikach. Główne ulice Jalan Raya Seminyak i Jalan Petitenget są pełne stylowych odzieżowych punktów handlowych, sprzedających produkty lokalnych i międzynarodowych marek oraz innych sklepów, w których nabyć można autentyczne wyroby rękodzielnicze, dzieła sztuki oraz designerskie towary odzwierciedlające wyjątkową kulturę Bali i jej charakterystyczny styl. Jeśli zapragniesz odpocząć od zakupowego szaleństwa, w Seminyak można znaleźć również szeroką gamę kolorowych barów, interesujących kawiarni i eleganckich restauracji, a piaszczysta plaża znajduje się zaledwie w odległości krótkiego spaceru.

Bali Boutiques in Seminyak Ubud

Odkryj uroki kultury Ubud

Pomiędzy pokrytymi dżunglą wzgórzami północnego Bali, otoczone bujnymi lasami deszczowymi i rwącymi rzekami leży Ubud — interesujące miasteczko stanowiące idealne miejsce dla gości pragnących udać się na nieco odmienną jednodniową wycieczkę. W miasteczku Ubud, pełniącym rolę kulturowej stolicy Bali, mieści się czarująca kolekcja galerii sztuki, sklepów z wyrobami rękodzielniczymi oraz muzeów, które znakomicie oddają autentyczną starożytną kulturę wyspy. Goście mogą spędzić cały dzień przechadzając się po uliczkach, chłonąć egzotyczną atmosferę. Ewentualnie tuż za Ubud goście mogą pokierować się do Świętego Małpiego Lasu — rozległego hinduskiego kompleksu i rezerwatu przyrody, w którym znaleźć można ok. 700 małp i makaków.

Ubud Art Stores

Pomóż chronić żółwie morskie na Bali

W Bali napotkać można kilka gatunków żółwi morskich, ale niestety wiele z nich jest zagrożonych. Goście pragnący pomóc w ochronie tych majestatycznych stworzeń mogą odwiedzić Balijskie Stowarzyszenie na Rzecz Żółwi Morskich (Bali Sea Turtle Society), które odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu świadomości na temat ochrony żółwi morskich. To stowarzyszenie z siedzibą w Kucie chroni jaja żółwi i prowadzi regularne programy polegające na wypuszczaniu tych zwierząt do ich naturalnego środowiska, pozwalając świeżo wyklutym żółwiątkom na powrót do morza i zadbanie o ciągłość gatunku. Akcje te organizowane są od kwietnia do października, a goście mogą przekazywać niewielkie datki, by wspierać ten szlachetny program.

Sea Turtle in Bali waters

Te atrakcje i wiele innych dostępne są podczas jednodniowej wycieczki, na którą udać można się z hotelu Radisson Blu Bali Uluwatu usytuowanego pomiędzy plażami Padang Padang Beach i Bingin na południowym półwyspie wyspy. W kurorcie dostępny jest konsjerż, który zawsze chętnie służy pomocą!

Poznaj piękno Bali wraz z Radisson Blu!

Podziel się z nami swoją opinią