Przepis na świąteczne spotkania firmowe

świąteczne spotkania firmowe

Świąteczne spotkania firmowe są zawsze jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń firmowych w roku. Można śmiało powiedzieć, że czeka na nie każdy – od dyrektorów po asystentów. Chociaż ich zorganizowanie brzmi jak „mission impossible” – wcale nie musi tak być. Oto przepis na świąteczne spotkanie firmowe, który zawsze się udaje!

Wybór odpowiedniego miejsca

Przy wyborze miejsca na świąteczne spotkania firmowe ważna jest przede wszystkim lokalizacja. Równie ważny jest charakter obiektu oraz ile osób jest w stanie wygodnie pomieścić. Biorąc pod uwagę liczbę i gusta gości musimy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na świąteczne spotkania firmowe w niewielkiej rustykalnej chacie, czy raczej wybierzemy industrialny hangar?

świąteczne spotkania firmowe

Należy rozważyć łatwość dojazdu dla uczestników, zastanowić się, czy potrzebne będzie zapewnienie transportu lub zakwaterowanie po imprezie. Hotel Radisson Blu we Wrocławiu położony nieopodal rynku z bożonarodzeniowym jarmarkiem, jest świetnym miejscem do organizacji zarówno eleganckiego przyjęcia, jak i kolorowych imprez gwiazdkowych.

Wystrój na świąteczne spotkania firmowe

Pojawiają się też pytania o wystrój lokalu – zwłaszcza o świąteczną aranżację jego wnętrza i o klimat jaki uda się uzyskać.

świąteczne spotkania firmowe

 

świąteczne spotkania firmowe

Czy wolimy wysmakowany styl klasyczny – z zielonymi choinkami i kolorowymi bombkami? Czy przepych pełen iskrzących światełek i rozmaitych świątecznych ozdób w każdym możliwym miejscu? A może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać miejsce oferujące tematyczną imprezę zainspirowaną baśnią dla dzieci lub popkulturą? Na przykład Radisson Blu Hotel Kraków proponuje w tym roku świąteczne spotkanie firmowe w tematyce „Fabryka Czekolady i Karmelków”.

Potrzebna pomoc!

Czy macie pewność, że sami poradzicie sobie z wszystkimi aspektami organizacji imprezy? Dla doświadczonych koordynatorów wydarzeń to nie problem. Jednak przy natłoku obowiązków bezpieczniej jest jednak skorzystanie z fachowej pomocy.

świąteczne spotkania firmowe

Według nas najlepszym rozwiązaniem jest wybranie lokalu, który oferuje kompleksową organizację i wsparcie na każdym kroku. Możemy liczyć na pomoc od wyboru menu, przez przygotowanie agendy spotkania, zapewnienie oprawy muzycznej, noclegów i pomoc w każdym zakresie. W tej sprawie warto zaufać między innymi hotelowi Radisson Blu w Szczecinie, dla którego organizacja podobnych imprez to czysta przyjemność. Wystarczy słowo, by koordynator spotkania zajął się wszystkim, podczas gdy my możemy skupić się na świetnej zabawie ze współpracownikami.

Uczta dla każdego

Kluczową rolę w przypadku imprez bożonarodzeniowych odgrywa menu. To niezwykle ważne, by ustalić, czy lokal zatroszczy się o gości ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi, alergiami i o wegan? Zależnie od rodzaju spotkania trzeba zdecydować, czy lepszy będzie fantazyjny bufet bożonarodzeniowy z „open barem”, czy elegancka zasiadana kolacja i tradycyjne dania serwowane.

świąteczne spotkania firmowe

W kontekście menu propozycje Szefów Kuchni na świąteczne spotkanie firmowe nie znają ograniczeń. Przykładem może tu być menu Radisson Blu Resort Świnoujście. Nie jest tajemnicą, że w dobrym wykonaniu równie bardzo zachwyci nas tradycyjny barszcz z uszkami i karp w niebanalnym wykonaniu, co oryginalne potrawy inspirowane kuchnią skandynawską, regionalną lub na bazie czekolady.

świąteczne spotkania firmowe

Prawdziwą poezją smaku jest menu Szefa Kuchni Krzysztofa Kowalczyka z hotelu Radisson Blu w Gdańsku, który w tym roku tradycyjne dania proponuje gościom w nietypowej odsłonie - inspirowane konceptem Food Trends Land+Place.

Powrót do domu

Co tu kryć – każda impreza, także świąteczna, wiąże się ze spożyciem alkoholu i choć to świetny sposób na wyciągnięcie współpracowników na parkiet, głównym priorytetem jest, aby wszyscy wrócili bezpiecznie do domów.

świąteczne spotkania firmowe

Dobrym pomysłem jest wybranie lokalu z bardzo dobrym dostępem do transportu publicznego lub zadbanie o to, by uczestnicy imprezy bez problemu mogli zamówić taksówkę. Gościom ze stolicy polecamy zwłaszcza hotel Radisson Blu Sobieski. Jeśli nie chcecie martwić się o bezpieczny powrót swoich pracowników do domu, warto zwrócić uwagę, że obydwa oferują zakwaterowanie. Dysponują wystarczającą liczbą pokoi i położone są w dogodnej lokalizacji, a recepcja służy pomocą w zakresie zamawiania taksówek.

Mamy nadzieję, że udało nam się Was zainspirować i niezależnie od tego, gdzie zorganizujecie Wasze świąteczne spotkanie firmowe – życzymy wesołej zabawy! Po więcej pomysłów i fachową pomoc zapraszamy do Radisson Blu.

Podziel się z nami swoją opinią