Świąteczny jarmark we Frankfurcie - zobacz koniecznie!

jarmark świąteczny we Frankfurcie

Nie ma lepszego miejsca, aby poczuć świąteczny nastrój niż świąteczny jarmark we Frankfurcie. To jeden z najstarszych i najpopularniejszych świątecznych jarmarków w Europie. Jeśli planujecie wizytę w Niemczech, to wydarzenie powinno znaleźć się na pierwszym miejscu listy! Jarmark, który każdego roku odbywa się na rozległym terenie od placu Römerberg, Paulsplatz i wzdłuż ulicy Mainkai we Frankfurcie, stał się tak charakterystyczny, że cała Europa bierze go za przykład. Jednym z najbardziej znanych, naśladujących go jarmarków jest jarmark bożonarodzeniowy w Birmingham — brytyjskim mieście partnerującym tej niemieckiej metropolii. Jednak kopia nigdy nie dorównuje oryginałowi, dlatego zaplanuj swoją podróż do Frankfurtu, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi.

Najsłynniejszy świąteczny jarmark w Niemczech

Nic dziwnego, że frankfurcki jarmark bożonarodzeniowy jest pełen starodawnego uroku — festiwal ten odbywa się w sercu  Altstadt od ponad 600 lat. Historyczne centrum miasta stanowi sielankowe tło dla ponad 200 wyjątkowo udekorowanych straganów, w większości przypominających domy z muru pruskiego, ozdobione migocącymi światełkami. Po przybyciu na miejsce powita Cię fascynujący aromat pieczonych jabłek, pieczonych kasztanów, świeżych ciasteczek imbirowych i grzanego wina z korzeniami. Nuty tradycyjnych kolęd unoszą się nad tłumami, gdyż koncerty orkiestr dętych i chórów odbywają się regularnie. Jest to prawdziwa uczta dla zmysłów już od pierwszego spojrzenia, ale warto wspiąć się na balkon kościoła św. Mikołaja, aby z góry podziwiać panoramiczny widok tej scenerii.

świąteczny jarmark

Kolęda dzwonów

Słynny frankfurcki koncert dzwonów odbywa się cztery razy w roku, a dwa z tych półgodzinnych występów są specjalnie zaplanowane z myślą o gościach odwiedzających jarmark w okresie świątecznym. Dzwony kościołów frankfurckich będą rozbrzmiewać przez pół godziny w pierwszą sobotę adwentu i 24 grudnia w wigilię Bożego Narodzenia. Zaplanuj swoją wizytę na jarmarku bożonarodzeniowym tak, aby zbiegła się z tą symfoniczną ścieżką dźwiękową — i trzymaj kciuki, aby towarzyszyły jej płatki śniegu!

świąteczny jarmark

Przeżyj magię Bożego Narodzenia w nocy

Odwiedź jarmark po zmroku, kiedy tysiące kolorowych światełek rozświetlają nastrojowym blaskiem cały plac. Późne popołudnie, gdy tłum na chwilę trochę rzednie, to najbardziej magiczny czas dla dorosłych — można wtedy przejechać się nostalgiczną karuzelą, podziwiając wielką 30-metrową choinkę. Weź ze sobą dobry aparat fotograficzny, aby uchwycić migocące blaskiem zbliżenia tradycyjnych dekoracji i szeroką panoramę całego rynku.

świąteczny jarmark

Świąteczne smaki

Niemcy być może nie mają powszechnie uwielbianej kuchni narodowej, ale trudno jest nie pochwalić tutajszych świątecznych smakołyków. Zaopatrz się w StollenLebkuchen Springerle i skosztuj frankfurckiego specjału — Bethmännchen, marcepanowego ciasta, które najlepiej smakuje z gorącym lokalnym winem ApfelweinTradycyjnego Glühwein jest tu również pod dostatkiem... więcej przysmaków znajdziesz w komfotowym hotelu Radisson Blu Hotel we Frankfurcie.

Teraz pobyt we Frankfurcie możesz podarować w prezencie.

jarmark bożonarodzeniowy

Podziel się z nami swoją opinią