Sześć zdjęć Szanghaju, które zachęcą Cię do spakowania bagażu

Shanghai skyline at sunset by SANNAS

Dzięki rekordowo wysokim drapaczom chmur, futurystycznej architekturze i kolorowej nocnej scenerii Szanghaj stanowi kuszące miejsce dla każdego, kto poszukuje zapierających dech w piersiach widoków i niesamowitych okazji do zrobienia zdjęć. Gdy zobaczysz panoramę tego miasta po prostu zaniemówisz z wrażenia. Nie musisz nam jednak wierzyć na słowo. Zapraszamy do dalszej lektury wszystkich, którzy pragną zobaczyć, jak fotografowie miejscy Sébastien Nagy i C Ξ Ξ (Cédric Houmadi) uwiecznili to miasto.

Widok na zachód słońca w fioletowych barwach z budynku Shanghai Tower

Shanghai Tower to jeden z najlepszych punktów widokowych, zarówno w tym mieście, jak i w całych Chinach, pozwalający zrobić wspaniałe zdjęcia tego miasta. Choć Burj Khalifa może cieszyć się statusem najwyższego budynku na świecie, plasującemu się na drugim miejscu 121-piętrowemu budynkowi Shanghai Tower o wysokości 632 m niewiele do niego brakuje. Spiralna konstrukcja budynku stanowi również cud architektury. Wsiądź do najszybszej windy na świecie, aby dostać się na samą górę, a następnie podziwiaj widoki nad promenadą Bund, robiąc wspaniałe zdjęcia, jak to autorstwa C Ξ Ξ.

Pst! Nasi miejscy fotografowie uwieczniają takie widoki nie tylko w Szanghaju. Zobacz również piękne zdjęcia Paryża i Chicago.

Shanghai from Shanghai Tower by CEE Explorer

Lawendowy zachód słońca nad promenadą Bund

Szanghaj to miasto portowe położone nad rzeką Huangpu, gdzie rzeka Jangcy wpada do Morza Wschodniochińskiego. W dosłownym tłumaczeniu nazwa Szanghaj oznacza „ponad morzem” — podziwiając zdjęcia autorstwa Nagy i C Ξ Ξ zobaczysz, jak trafne jest to określenie. Bund usytuowany naprzeciwko dzielnicy biznesowej tego miasta, Pudong, stanowi idealne miejsce do podziwiania zachodów słońca. Bund to długa na milę promenada biegnąca wzdłuż zachodniego wybrzeża rzeki Huangpu w sercu Szanghaju. Warto udać się tam na spacer wcześnie rano przed świtem. To najlepsza i najcichsza pora dnia umożliwiająca uchwycenie niezapomnianych chwil, zanim tętniąca życiem metropolia obudzi się do życia. C Ξ Ξ sugeruje wykorzystanie każdej sekundy na uwiecznienie rzeki pod każdym możliwym kątem. Dla instagramowiczów, takich jak Nagy i C Ξ Ξ, to jedno z najbardziej godnych uwiecznienia miejsc w tym mieście!

The Bund sunrise by CEE ExplorerPionowe miasto dla miłośników architektury

Z uwagi na historię zagranicznej okupacji miasto wyróżnia się kosmopolityczną atmosferą. Tu naprawdę można znaleźć zarówno to, co najlepsze na wschodzie, jak i na zachodzie. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do architektury. Budynki reprezentują różne style, od gotyku przez barok… po ekstrawagancki modernizm i futuryzm. W okolicy promenady Bund ustawiono około 50 budynków stanowiących idealną scenerię do uwiecznienia panoramy miasta. Nagy uwiecznił tę fotkę niedaleko hotelu Radisson Blu Hotel, Shanghai New World.

Shanghai skyline by SSNNAS

Widok na miasto z góry z hotelu Radisson Blu Hotel Shanghai New World

Hotel Radisson Blu Hotel Shanghai New World, usytuowany niedaleko Placu Ludowego, jest jednym z kultowych budynków wyróżniających się na panoramie miasta. (Jest on do tego stopnia kultowy, że trafił do najnowszego zestawu architektonicznego Lego!) Ta nietypowa 208-metrowa wieża zakończona jest kulistym zwieńczeniem mieszczącym w sobie bar Sky Dome.

Tuż przy hotelu w odległości 10-minutowego spaceru, na ulicy Nanjing znaleźć można najpopularniejsze sklepy oraz atrakcje, takie jak Bund i Yu Garden. Bardzo podoba się nam ten różowy zachód słońca uwieczniony w idealnym momencie przez C Ξ Ξ  oraz miejskie światła poniżej autorstwa Nagy!

Sunset from Shanghai New World Hotel by CEE Explorer

Night skyline captured from Radisson Blu Hotel Shanghai New World by SSNNAS

Choć Szanghaj jest najbardziej zaludnionym miastem na świecie, można się po nim komfortowo przemieszczać — dzięki jedynej na świecie międzymiastowej sieci metra, autobusom i niedrogim taksówkom będziesz zawsze w stanie łatwo dotrzeć do celu swojej podróży. Aby naprawdę poczuć klimat tego miasta, można je zwiedzać pieszo, gdyż ulice są bezpieczne dla spacerowiczów.

Zarówno entuzjaści architektury i amatorzy fotografii podróżniczej, jak i osoby, które chciałyby poznać jedno z najbardziej dynamicznych miast na świecie, jakim jest Szanghaj, mogą być pewni niezapomnianych wrażeń. Zatrzymaj się w hotelu Radisson Blu Hotel Shanghai New World, aby mieć łatwy dostęp do najbardziej malowniczych miejsc w tym mieście.

Przejdź na Instagram , aby zobaczyć więcej zapierających dech w piersiach zdjęć podróżniczych i udostępnić swoje zdjęcia, oznaczając je hashtagiem #RadissonBlu!

Podziel się z nami swoją opinią