Szum morza na Pomorzu Zachodnim

Pomorze Zachodnie Szczecin

Jesteś miłośnikiem sportów wodnych, a swojego wypoczynku nie wyobrażasz sobie bez szumu morza? W takim razie Pomorze Zachodnie jest miejscem dla Ciebie. Zobacz, dlaczego warto zaplanować wizytę w Szczecinie i tutejszym hotelu Radisson Blu.

Pomorze Zachodnie jachtySzczecińska Wenecja

Niezależnie od tego, czy kajakarstwo jest Twoją pasją, czy to Twoje pierwsze spotkanie z tym sportem – Szczecin oferuje niezliczoną liczbę splątanych w labirynt uliczek wodnych idealnych na wyprawy kajakowe. Powiosłuj wzdłuż Odry i naciesz oczy widokiem Szczecińskiej Wenecji – wyrastającego z wody zespołu zabudowy fabrycznej. Jesteś zmęczony miejskim życiem i wolisz aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody? Wybierz się na dłuższą wyprawę w kierunku Doliny Dolnej Odry i zobacz piękno parku narodowego o tej samej nazwie, a przy odrobinie szczęścia przywitają Cię w nim bóbr i łoś.

Port jachtowy

Tereny wokół portu jachtowego w Szczecinie, pełne małych rzeczek i kanałów, to prawdziwy raj dla fanów sportów wodnych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bo w ofercie portu są zarówno relaksujące rejsy żaglówkami, windsurfing, jak i kitesurfing, który gwarantuje wzrost adrenaliny.

Pomorze Zachodnie port jachtowy

Fanom żeglarstwa szczególnie polecamy wyprawę Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim, który łączy Szczecin i całe zachodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego, a dociera aż do wybrzeża niemieckiego. Ta niepowtarzalna trasa prowadzi przez otwarte morze i morskie wody wewnętrzne, a dodatkowo pozwala na zobaczenie najpiękniejszych zabytków i atrakcji kulturalnych rozrzuconych wzdłuż zachodniego wybrzeża.

Filharmonia Szczecińska

Zachwycający nowy budynek Filharmonii stanął w 2014 roku na miejscu dawnego Domu Koncertowego. Zaprojektowany przez katalońską pracownię architektoniczną Barozzi/Veiga budynek w dzień olśniewa bielą, a wieczorami wypełnia ciemności feerią barw. Doskonała akustyka nowej Filharmonii i niezwykle utalentowani artyści sprawiają, że wizytę tam zapamiętasz na zawsze.

Pomorze Zachodnie filharmonia

Wały Chrobrego

19 metrów nad brzegiem Odry wznoszą się klimatyczne Wały Chrobrego, które na odcinku 500 metrów pozwalają na podziwianie panoramy portu i otaczającego go miasta. Wały to doskonałe miejsce na odpoczynek w niesamowitej atmosferze, która zachwyca zwłaszcza wieczorami. Turystów zapraszają tu liczne restauracje i kawiarnie, a w sezonie jest to miejsce, w którym organizowane są najważniejsze miejskie imprezy, takie jak Dni Morza i Wielkie Regaty.

Pomorze Zachodnie Wały Chrobego

Podziemne trasy turystyczne

Szczecin oferuje coś specjalnego dla miłośników historii oraz dla tych, którzy kochają mroczne i tajemnicze zakątki miast. Odwiedzający mogą wybrać jedną z dwóch tras. Jedna opowiada o historii II wojny światowej, druga przenosi turystów do okresu zimnej wojny. Dla śmiałków, którzy chcą poczuć dodatkowy dreszczyk emocji, przygotowana jest trzecia trasa, która obejmuje także specjalne efekty dźwiękowe i zwiedzanie podziemi w ciemności, tylko z latarkami.

Międzyzdroje i Wyspa Wolin

Kurort Międzyzdroje ma wiele do zaoferowania – piaszczyste plaże, czysta woda, malownicza promenada... To jednak nie wszystko. Tym, którym znudziło się już leżakowanie, proponujemy wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego obejmującego ochroną największą polską wyspę – Wolin, która urzeka malowniczymi krajobrazami – urwistymi klifami, polami i lasami. Symbolem parku jest bielik, a jego chlubą są  żubry hodowane w zamkniętym rezerwacie.

Pomorze Zachodnie Międzyzdroje

Krzywy Las w Gryfinie

Sosnowy las w Gryfinie sprawia wrażenie zaczarowanego. Drzewa rosną tu najpierw równolegle do ziemi, a potem wyginają się pod kątem 90 stopni i wystrzelają ku niebu. Prawdopodobnie drzewa te uległy deformacji pod wpływem człowieka, o czym świadczą nacięcia wykonane w pniach. Później miały one być wykorzystane w stolarstwie. Niezależnie od tego, czy oryginalny wygląd drzew to zasługa człowieka, czy nadprzyrodzonych mocy, miejsce to zachwyca odwiedzających.

 

Czujesz się zmęczony pracą i marzysz o aktywnym wypoczynku? Swój następny wyjazd zaplanuj do pełnego atrakcji Szczecina i zarezerwuj pobyt w hotelu Radisson Blu!

Podziel się z nami swoją opinią