Te kierunki na wiosenny urlop wybieramy w tym roku

Urban retro bicycle on the street

Możecie się odprężyć – zima za nami!

Dzień 20 marca to oficjalny pierwszy dzień wiosny, a my oczami wyobraźni widzimy już skwierczące wakacyjne słońce. Nie należy jednak zapominać o wiośnie – tej ważnej porze roku, która delikatnie wybudza nas z zimowego odrętwienia, przygotowując nas na zbliżające się lato.

To idealny moment na zwiedzanie przepięknych zakątków Europy – bez kolejek i tłumów, z których słynie sezon letni. Stworzyliśmy listę TOP 5 najlepszych europejskich lokalizacji, które pobudzą Was do życia i pomogą otrząsnąć się z zimowej chandry.

1. Niemcy

Od Hamburga po Berlin – wraz ze wzrostem temperatury gwałtownie zwiększa się liczba dostępnych atrakcji. Zapraszamy do wygrzewania się w delikatnych promieniach słońca pod Bramą Brandenburską w Berlinie lub na spacer po zabytkowych bremeńskich uliczkach. To wspaniałe pomysły na wiosenny urlop.

Brandenberg Gate Berlin

2. Węgry

Wiosna na Węgrzech – to bardzo dobry pomysł! Tętniący życiem Budapeszt, imponujące krajobrazy, wyciszające gorące źródła oraz bogate dziedzictwo kulturalne – ten niewielki kraj z pewnością wywrze na Was ogromne wrażenie.

Fisherman Bastion on the Buda Castle hill in Budapest, Hungary

3. Polska

Polska jest jednym z niewielu krajów oferujących ciekawą mieszkankę historii z nowoczesną rozrywką. Piękne nadbałtyckie miasto Gdańsk oraz średniowieczne miasta Kraków, Wrocław i Szczecin to idealny wybór dla wszystkich szukających mniej uczęszczanych kierunków na wiosenny urlop.

Gdansk port in the dusk

4. Holandia

Czy można mówić o udanym wiosennym urlopie bez chociaż kilku chwil w krainie tulipanów? Zapraszamy do zwiedzania przepięknych amsterdamskich kanałów lub na przejażdżkę rowerem przez pola tulipanów. Taka wycieczka z pewnością wywoła uśmiech na Waszych twarzach.

Bike tulip fields Amsterdam

5. Włochy

Ciao! We Włoszech czeka na Was świetna kuchnia i słynne na cały świat atrakcje turystyczne. Rozbudź w sobie duszę obieżyświata i wybierz się do jednego z malowniczych włoskich miast. My kochamy Rzym, Mediolan i Padwę.

Glamorous couple on a scooter Italy

Szukasz inspiracji na wiosenną wycieczkę? Dowiedz się więcej o wspaniałych miejscach na wiosenny urlop tutaj!

Podziel się z nami swoją opinią