Top 5 atrakcji przy europejskich lotniskach

European airports

Od kilku lat lotniska przechodzą transformację z praktycznych obiektów infrastrukturalnych na nowoczesne centra rozrywki. Zazwyczaj oferują one wiele atrakcji, które mają sprawić, że oczekiwanie na lot będzie przyjemniejsze. Przedstawiamy 5 naszych ulubionych miejsc zlokalizowanych blisko europejskich lotnisk oraz lotniskowych hoteli Radisson Blu. Życzymy miłego zwiedzania!

Sztuki piękne na amsterdamskim lotnisku

Może warto poświęcić czas na wystawę dzieł holenderskich mistrzów? W porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol jest to możliwe dzięki wystawie stworzonej z wybranych dzieł sztuki należących do Rijksmuseum, jednego z najsławniejszych muzeów sztuki na świecie. Otwarte w grudniu 2002 r. muzeum w Schiphol jest pierwszym muzeum znajdującym się na lotnisku i stanowi jedyną zewnętrzną filię Rijksmuseum.

Stary terminal na lotnisku w Dublinie

Pasażerowie idący łącznikiem pomiędzy terminalem Terminal 1 i Pier D mogą się cieszyć pięknym panoramicznym widokiem na stary budynek terminalu lotniska w Dublinie. Budynek zaprojektowany przez Desmonda FitzGeralda w latach 30. ubiegłego wieku przypomina kształtem transoceaniczny liniowiec. Od tego czasu przez lotnisko w Dublinie przewinęło się ponad 400 mln pasażerów, a stary terminal jest w dalszym ciągu wykorzystywany do ich codziennej obsługi. Fantastyczny wystrój wnętrza przenosi odwiedzających do czasów początków lotnictwa.

Old terminal Dublin airport

Pasieka na lotnisku w Hamburgu

W 1999 r. lotnisko w Hamburgu zrealizowało pionierski projekt zapożyczony potem przez inne lotniska na całym świecie – własną pasiekę. Dziś na obszarze 12 km wokół lotniska pracuje aż 200 000 pszczół — ekodetektywów. Na podstawie jakości miodu badana jest jakość powietrza oraz zanieczyszczenie środowiska. Słodkim skutkiem ubocznym tej działalności jest produkcja ok. 150 kg miodu rocznie.

Bee colony Hamburg airport

Słynny tor wyścigowy na lotnisku East Midlands Airport (Derby)

Choć lotnisko East Midlands Airport nie jest największe w Europie, to dzięki lokalizacji w sercu Wielkiej Brytanii znajduje się blisko wielu miast i atrakcji. Najbliżej z nich znajduje się tor wyścigowy Donington Park Racing Circuit. To jeden z najpopularniejszych torów wyścigowych w Wielkiej Brytanii, na którym organizowane są wydarzenia takie jak mistrzostwa British Touring Car Championship.

Racing circuit Derby airport

Poznaj kulisy pracy lotniska w Zurychu

Nowy pomost obserwacyjny na lotnisku w Zurychu stanowi dla wszystkich gości, niezależnie od wieku ekscytujący sposób na przyjrzenie się skomplikowanej pracy lotniska. Pomost został wyposażony w pierwszy na świecie deptak obserwacyjny, który umożliwia odwiedzającym przyjrzenie się z bliska pilotom w kokpitach. Ponadto, multimedialne lornetki widokowe zaprojektowane specjalnie na potrzeby deptaku sprawiają, że obserwowanie jest jeszcze ciekawsze.

Zurich airport

Zainspirowaliśmy Cię do rozpoczęcia kolejnych wakacji bez zbędnego pośpiechu, w bardziej zrelaksowanej atmosferze? Jeśli tak, polecamy nasze lotniskowych hotele w Amsterdamie, Hamburgu lub Zurychu – zarezerwuj w nich noc przed wylotem i skorzystaj z naszej oferty Park, Dream&Fly.

Podziel się z nami swoją opinią