Top 5 naszych ulubionych atrakcji w Polsce

Polska co roku zyskuje w oczach zagranicznych turystów. Jako kraj o wielu obliczach każdemu może zaoferować coś ciekawego – pięknie górskie krajobrazy, relaksujący szum morskich fal na plażach Bałtyku, zapierającą dech w piersiach przyrodę. W Polsce występuje więcej gatunków roślin i zwierząt niż w innych państwach Unii, a niektóre żyjące tu zwierzęta w innych częściach Europy już wyginęły.

Wybraliśmy pięć nieodkrytych, lecz niebywale ciekawych miejsc w Polsce, które pozwolą Ci poznać ją w nietypowy sposób i przeżyć tu niezapomniane wakacje.

 

Polska pustynia

Pustynia w Polsce? Kto by pomyślał! Pustynia Błędowska leży pomiędzy miejscowościami Błędów i Klucze. Zajmuje powierzchnię 32 km² i czyni ją to największym piaszczystym obszarem pozamorskim w Europie Centralnej. Zwłaszcza o świcie i zmierzchu Pustynia Błędowska gwarantuje niezapomnianą atmosferę, której nie można przegapić.

Panorama Racławicka we Wrocławiu

XIX wieczna Panorama Racławicka jest bez wątpienia jednym z największych obrazów na świecie. Na 1710m² została przedstawiona bitwa pod Racławicami, w której w 1794 roku polscy powstańcy pokonali wojska carskiej Rosji. Nad obrazem przez dziewięć miesięcy pracowało aż dziewięciu malarzy. Dziś dzieło można oglądać z platformy widokowej w specjalnie wybudowanym, okrągłym budynku w centrum Wrocławia. Panorama przyciąga wielu znakomitych gości, wśród nich znalazł się papież Jan Paweł II oraz królowa Holandii Beatrycze.

Wakacje na plaży w gdańskim Brzeźnie

W Polsce można znaleźć piękne plaże, które w niczym nie ustępują popularnym kurortom na południu Europy. Najsłynniejszym kąpieliskiem jest uwielbiany przez plażowiczów Sopot. W porównaniu z nim plaża w nadmorskiej dzielnicy Gdańska – Brzeźno wydaje się praktycznie pusta... Dzięki rozciągającym się po horyzont piaskom i spokojnym falom Bałtyku zapewnia ciszę i spokój. To znakomite miejsce dla tych, którzy chcą się zrelaksować bez tłumu turystów i połączyć zwiedzanie miasta z odpoczynkiem na plaży.

Krakowskie podziemia

Kraków jest znany jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Od 1978 r. Tutejsze Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na 140 kościołów, 70 pałaców i 5000 kamienic objętych ochroną zabytków. Najpopularniejszym placem jest Rynek Główny, z pomnikiem poety Adama Mickiewicza. Jednak jeszcze więcej można tu odkryć pod ziemią... Pod powierzchnią rynku mieści się multimedialne muzeum archeologicznie o powierzchni 6000 m², które pozwala przyjrzeć się życiu Królewskiego Miasta w czasach średniowiecza.

Panorama Warszawy ze „Strzykawki Stalina”

Na naszych oczach Warszawa wyrasta na jedną z nowoczesnych metropolii Europy. Warto przyjrzeć się temu miastu liczącemu już ponad 1,7 mln mieszkańców. Najlepiej zrobić to z góry, czyli z platformy widokowej na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Warszawiacy do dziś nieszczególnie przepadają za tym podarunkiem od Stalina, co nie zmienia faktu, że zapierający dech w piersiach widok wart jest wyprawy na górę.

Podziel się z nami swoją opinią