Zorza polarna – niezwykłe widowisko

zorza polarna

Północna Norwegia i Tromsø słyną ze spektakularnej zorzy polarnej. To naturalne zjawisko rozświetla zimowe niebo, czyniąc z niego niesamowity, ruchomy obraz. Kolorowe strumienie powstają na skutek zderzania się naładowanych cząsteczek emitowanych przez słońce z atmosferą ziemi na wysokości 80–500 kilometrów nad nami. Następnie gazy ziemskiej atmosfery generują światło podczas kontaktu z tym tak zwanym wiatrem słonecznym, oferując przepiękne podniebne widowisko przyciągające ludzi z całego świata. Zorza polarna to zjawisko niezwykle trudne do opisania. Za każdym razem przybiera inne odcienie zieleni, różu, a nawet czerwieni.

Nie da się jednak tego ubrać w słowa. Koniecznie trzeba zobaczyć to na własne oczy!

zorza polarna

Zorza polarna - podziwiaj ją w hotelu Radisson Blu w Tromsø

Jeśli chcecie zobaczyć to magiczne widowisko podczas wizyty w Norwegii, udajcie się na północ do Tromsø, zwanego również Bramą Arktyki. To największe z miast w Północnej Norwegii, będące idealnym miejscem do podziwiania zorzy polarnej.

Sprawdź magiczne widoki roztaczające się z okien hotelu Radisson Blu w Tromsø!

Hotel Radisson Blu w Tromsø, usytuowany zaledwie 4 kilometry od portu lotniczego Langnes, stanowi idealną bazę wypadkową do podboju Arktyki. Łatwy dostęp do dzielnic rozrywkowych i biznesowych pozwala łatwo dołączyć do „polarnego safari”. Zimą zorza polarna może być podziwiana z terenu hotelu.

zorza polarna

Zdjęcie z kamery internetowej w hotelu Tromsø zrobione 11 września 2017 r.

Zarezerwuj pobyt w hotelu Radisson Blu w Tromsø już dzisiaj, aby podziwiać zorzę polarną.

Podziel się z nami swoją opinią